Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Se poate inmatricula o mașină cu certificatul de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Se poate inmatricula o mașină cu certificatul de înmatriculare ...

Se poate inmatricula o mașină cu certificatul de înmatriculare înstrăinat?
Procedura obliga ca la depunerea documentelor pentru inmatriculare vehicul sa existe certificatul de inmatriculare
Problema sta in felu următor, un prieten a cumpărat o mașină cu toate actele in regula doar ca certificatul este înstrăinat de acuma 3 ani, ce poate face? Poate imatricula masina pe numele lui?
Nu se poate inmatricula. Actele necesare inmatricularii le gasiti aici:
[ link extern ]
Chear daca el are contractul de vânzare cumparare între proprietar si intermediar si contractul între intermediar si varul meu ? Normal ar avea la dispoziție 90 de zile sa o treacă pe el, chear nu poate?
CHEAR ar trebui sa intrebati asta la DRPCIV, daca nu credeti. Ati vazut deja numarul de telefon la care trebuie sa apelati.