avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Activitate iulianmihu69

Activitate iulianmihu69

am vazut pe site-ul curtii deapel ca ultima modificare la dosarul meu sa facut in data de 07.01.2015. eu stiu ca exista un termen de 30 de zile de la pronuntare puntru redactare si comunicarea hotararii.
Buna ziua

In data de 08.12.2014 s-a dat pronuntarea la curtea de apel.
Dupa cat timp primesc acasa copie dupa hotararea curtii de apel? Sau trebuie sa ma duc eu la arhiva si sa o solicit?

Multumesc
Buna Dimineata

In data de 19.12.2014, am fost reincadrat in functie in urma unei hotarari judecatoresti definitive. In urma deciziei de reincadrare emise de societate am revenit in functia detinuta inainte de concediere cu toate drepturile si obligatiile aferente postului detinut anterior.
Problema actuala este ca nu sunt lasat sa-mi desfasor activitatea conform fisei postului. Seful meu direct mi-a propus sa renunt la functia castigata in instanta si sa accept un post inferior. Refuzind aceasta propunere a trecut la amenintari, hartuire si intimidare. A reangajat pe cineva pe o functie inferioara mie dar cu toate atributiile functiei mele. In data de 05.01.2015 am facut o sesizare departamentului juridic si HR al societati privitoare la situatia mea, sesizare la care nu am primit inca niciun raspuns.
Va rog sa ma ajutati si sa-mi spune-ti ce trebuie sa fac in continuare pe cale legala pentru a clarifica situatia mea.
Multumesc
Multumesc mult pentru ajutor
trebuie sa solicit copie legalizata a hotararii de la curtea de apel sau de la instanta de fond?
Buna ziua
In data de 8.12.2014 am castigat procesului de litigiu de munca, apelul fiind respins ca nefondat, hotararea este definitiva. In urma precesului societatea trebuie sa ma reintegreze pe functia ocupate anterior si sa-mi plateasca salariile aferente de la concedierea mea si pana la reintegrarea totala in cadrul societati.
Intrebare. Ce trebuie sa fac eu acum, astept sa-mi vina acasa hotararea de la curtea de apel, trebuie sa-i contactez eu pentru reintegrare in functie sau astept sa ma contacteze societatea.