avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Activitate bigdana

Activitate bigdana

Urmeaza intrebarea/in calcul numar mediu de salariati , vom include si numar de angajati asistenti personali ?
MULTUMESC MULT
In cazul in care o Primarie- are in evidenta statului de plata, indemnizatii pentru un nr. X,de persoane cu handicap, respectiv indemnizatii pentru un nr.X de persoane angajate ca si asistenti personali -cum interpretam? Mai intervine conditia impusa de Legea 448/2006?
Multumim!
Multumesc mult! Iar in cazul in care Primaria respectiva are in evidenta statului de plata ,indemnizatii pentru un nr. X,de persoane cu handicap, respectiv indemnizatii pentru un nr.X de persoane angajate ca si asistenti personali ?..Cum interpretam? Mai intervine conditia impusa de Legea 448/2006?


Buna ziua!
va rog sa i mi spuneti daca in cazul unei primarii orasenesti se pune problema achitarii "Contribuției la fondul de handicap 2018"
Multumesc!
Sotul meu este de doi ani de zile cu parapareza spastica si grad 1 handicap nerevizuibil si permanent. Totodata, fixiologic, punctez ca el, nu mai poate intretine relatii sexuale pe viata. In tot acest timp eu m am ocupat de el, tot ce presupune ingrijirea lui. In schimb el nu s a straduit sa lupte cu boala, nici pt el si nici in ciuda faptului ca avem 2 copii minori. Dimpotriva a profitat la maxim de bunatatea mea , sta toata ziua pe facebook si nu s a lasat de tigari, pensia lui se duce pe doctori, tigari si intretinerea lui. Nu se ocupa nici de educatia copiilor.
Care ar fi conditiile de divort in acest caz? Mentionez ca noi am luat impreuna o casa la care platim rata la banca.
Cum se poate vinde o hala de productie de catre o persoana fizica catre persoana juridica, dar fara a fi inclus terenul?[
Vreau sa stiu cine este in masura sa apere interesele unui cadru didactic in fata unei conduceri demnate "politic" .
Doresc sa i mi spuneti care este spatiul obligatoriu minim - maxim,
pe care un elev prescolar/scolar este necesar sa il aiba intr o sala de curs din cadrul scolii.
Aceaste sale sunt chiar suplinirea salilor lipsa, deci mai mult nu se poate face...