avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 784 soluții astăzi
Forum Activitate mihai83c

Activitate mihai83c

Buna ziua!As vrea sa stiu mai multe detalii despre valorificarea notei obtinute la un concurs de ocupare a unui post de grefier cu studii medii,valabilitate,forma,sanse de succes,alte indrumari! MULTUMESC!!!
ok!multumesc mult! O seara buna!
daca ar fi intabulata ar aparea in extrasul de carte funciara al apartamentului?
Cred ca e putin probabil ca dezvoltatorul sa-mi poata vinde si dreptul de proprietate asupra podului pentru ca nu stiu daca il are deci cred ca va ramane la stadiul de facilitate...Cand am intrebat despre pod mi s-a spus ca vom face un act aditional la contractul de vanzare-cumparare pentru ca nu s-a facut precizare in antecontractul de vanzare-cumparare despre situatia podului.Este posibil ca dezvoltatorul sa aiba actele necesare si drepturile de proprietate asupra podului intrucat el a construit pereti despartitori si a montat cate o scara de acces in fiecare dintre cele 4 apartamente de la ultimul etaj?
Va multumesc pentru promptitudine si mai am o intrebare: daca ma apuc si-l amenajez in spatiu de locuit,cu aprobarile de rigoare,ce mi se poate intampla?
Din ce imi spuneti dvs inteleg ca dezvoltatorul ma minte si ca au drept asupra podului toti proprietarii din imobilul respectiv dar cum li se asigura acestora accesul daca scara este,din constructie,la mine in apartament?
Buna seara!Vreau sa cumpar un apartament cu doua camere situat la etajul 4/4 al unui bloc nou construit cu pod.Blocul este prevazut cu pod care este impartit in 4 parti egale corespunzatoare celor patru apartamente aflate la ultimul etaj iar accesul in pod se face prin patru scari escamotabile,una in fiecare apartament.Dezvoltatorul spune ca este avantajul pe care il au cei care cumpara apartamentele de la etajul patru.Cum as putea sa obtin drept de proprietate asupra podului?