avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1022 soluții astăzi
Forum Activitate anghel_iulian74

Activitate anghel_iulian74

Buna ziua
imi spuneti va rog dupa cit timp se prescrie un credit de nevoi personale de 1700 euro, luat pe 10 ani luat in 2007 si platit doar 2-3 rate am primit multe plicuri de la o firma de recuperari tot felu de somati, amenintari etc nu am locuinta pe numele meu nu masina ,masina e pe numele sotiei daca e pe numele sotiei se poate executa silit e cumparata de sotie inainte de casatorie..daca imi vor pune poprire pe salariu 1/3 la un salariu de 1500 net +tichete de masa ce valoare poate sa imi ia din acest net.
Multumesc.
Discuție Divort
Buna ziua
sotia mea a inaintat act de divort in 24-04-16 si inca nu mi-a venit nimic acasa nici o citatie problema e ca ia a bagat divortu ,pentru ca am prinso ca ma inselat a avut o aventura de 7 luni cu un barbat la care a mai ramas si insarcinata cu acel om si de frica a bagat divortu la care eu nu sint de acord cu divortu sa divortez avem inpreuna un copil de 4 ani la care ia in astea 7 luni de aventura am avut mai multe probleme cu ia zicea ca sta peste program la servici si statea cite 3-4 ore in plus pleca de acasa si zicea ca e ziua nustiu ce colege si multe alte dar ea pleca sa se intilneasca cu amantu mintea foarte mult dar am trecut cu vederea peste tot cum se poate sa nu divortez.
Buna
am luat un credit acum 7 ani din care am platit doar 2 rate si am primit o instintare de executare silita dar eu nu am nimic pe numele meu si mai stau si in chirie si lucrez azi intr-un loc si maine in altu ce ar putea sa ami execute(sa imi faca)sau de atunci nu sa prescris creditu ce lam luat ?va .multumesc mult de un raspuns.