Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna
am luat un credit acum 7 ani din care am platit doar 2 rate si am primit o instintare de executare silita dar eu nu am nimic pe numele meu si mai stau si in chirie si lucrez azi intr-un loc si maine in altu ce ar putea sa ami execute(sa imi faca)sau de atunci nu sa prescris creditu ce lam luat ?va .multumesc mult de un raspuns.
Puteti face contestatie la executare, invocand prescriptia.
Daca lucrati la negru, nu au deocamdata ce sa va ia.
Prescriptia se constata doar de catre instanta de judecata in urma unei contestatii la executare formulata de dvs in termen de 15 zile de la somatie.

Daca nu aveti bunuri mobile sau imobile ori venituri pe numele dvs nu vor avea ce sa execute.