avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Activitate fylo

Activitate fylo

buna seara! In data de 13 aprilie 2021 am fost oprit de politia locala pe strada ca nu aveam masca de protectie, mi-a cerut datele, iar azi, 6 mai 2021 am gasit lipit pe usa apartamentului procesul- verbal de constatare si contraventie prin care eram amendat cu 500 de lei. Cum pot contesta aceasta amenda?
Buna ziua! In urma nerespectarii contractului cu Telekom, am fost data in jdecata pentru recuperarea prejudiciului. Ce se poate face in aceasta privinta? Multumesc frumos
Răspuns la discuția divort fara minori
Multumesc frumos pt mesaj!Daca sotul este de acord, cum este mai simplu si mai rapid?
Buna ziua! Vreau sa inaintez o cerere de divort fata de sotul meu care este plecat intr-o alta tara unde are o relatie! Nu avem copii minori! Ce trebuie sa fac?
Buna ziua.Bunicul matern,decedat din anii 80,care are 4 fete,a avut o suprafata de 8200 de m.Doua dintre fete au decedat si au ramas mostenitorii acestora.Bunicul nu a facut niciun act prin care sa lase uneia dintre ele o parte din pamant.Fata cea mare a primit la casatorie zestre o bucata de pamant,asa cum se proceda cu multi ani in urma.Intrebarea mea este ce trebuie facut ca acea suprafata sa fie impartita in mod egal avand in vedere ca ea a fost stapanita pana acum de una dintre surori.Multumesc