avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Activitate 15mark

Activitate 15mark

Răspuns la discuția Radiere auto de la fisc
declaratie pe propie raspundere ce insemna ???

pe o foaie de hirtie scriu " declara ca auto ....... a fost dauna totala si nu mai exista " ??? .

multumesc
pe numele sotului decedat era autovehicolul

cum pot sa o vind ??/
buna ziua

sint si eu un caz asemanator societate dizolvata de catre tribunal la cerere ORC ,apoi se stabileste lichidator numit de tribunal cu onorariu de 1000 lei si niste datorii la finante de 30 lei.
nu am luat legatura cu lichidator sau cu alcineva iar de citiva ani primesc instiintari de la ANAF sa platesc si onorariul si datoria la finate

bineteles toate sint pe numle firmei

firma nu a detinut niciodata nimic [nu cladiri nu terenuri nu masini ] decit cele cumparate pentru bunul mers la firmei, actionari sint 2 persoane sot sotie din care unul mort

dizolvare a fost pronuntata in 2009

intrebare este mai primesc mult timp instiintari de la ANAF ??? trebuie deschis ceva proces sa nu mai aud nimic legat de firma de la oricine ar fii ???
sa inteleg ca dupa ce am trimis plicul cu intimpinarea la tribunal trebuia sa ma duc la politie in 90 de zile si sa le arat plicul cu data postei de trimitere in judecata ???pentru ca politia sa nu trimita pv la taxe si impozite ???

daca cineva a patit ca mine si poate sa spuna ce a facut in continuare ??

evectiv cei de la giseu au refuzat sa accpete plata amenzii la jumatate ci doar sa platesc intreg

ce se poate face in continuare ???
Răspuns la discuția Instiintare plata anaf
incredibil

sa te faca sa platesti peste 400 lei pentru ca ai o dobinda de 1 leu pe an sau ai vindut fier vechi de 10 lei in un an

impozitul e mai mare decit venitul !!!!!
buna ziua

o lamurire cine poate pentru urmatorul caz

din 2011 nu mai am venituri din salariu dar am un cont in banca si nu am platit cass

sa inteleg ca am toate sansele sa primesc de la anaf instiintare ca trebuies sa platesc cass pentru dobinda din banca chiar daca dobinda anuala este de sa presupunem 1 leu ???/
buna ziua

am facut cele scrise mai sus dar cind am ajuns la taxe si impozite sa platesc minim au refuzat chiar daca aveam toate hirtiile doveditoare la mine