avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Activitate adinaemyly

Activitate adinaemyly

FOTOGRAFII PE FACEBOOK MINOR DE 8 ANI FARA ACORDUL MAMEI ! BUNA ZIUA! AM O INTREBARE ... COPILUL MEU DE 8 ANI APARE IN FOTOGRAFII PE FACEBOOK POSTATE DE ACTUALA SOTIE A FOSTULUI MEU SOT , PE CONTUL EI ! CE POT FACE EU IN ACESTA SITUATIE ILEGALA ? AM RAPORTAT TOATE FOTOGRAFIILE LA FACEBOOK DAR EA LE REPOSTEAZA IAR SI IAR . CASTIG DACA O DAU IN JUDECATA? VREAU NUMAI SA ȘTEARGĂ POZELE CU COPILUL MEU, ATAT! VA ROG MULT SA IMI RASPUNDETI DACA ATI TRECUT PRINTR O SIRUATIE ASEMANATOARE ! MULȚUMESC MULT!
Răspuns la discuția Inchiriere masa manichiura
Intreprindere individuala este cel mai convenabil, platesti impozit pe venit, trimestrial( la trei luni ) si asgurarea pentru sanatate ( CAS ) se plateste LA ANAF. 610 ron pe luna.(sa pastrezi chitanta, te scazi LA impozit). Sa ceri chitanta la chiria pe care o platesti in fiecare luna sa te scazi cu ea la impozit. Si toate intrarile( tot ce cumperi, oja, forfecute, pile, etc.). Sa pastrezi toate bonurile, cu stampila firmei pe spatele bonurilor de unde le cumperi. Iti trebuie registru incasari si plati, registru inventar-de LA librarie registru unic-de LA anaf si casa de marcat. Certificat de inregistrare, autorizatie de functionare