avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 845 soluții astăzi
Forum Activitate Valentin40

Activitate Valentin40

Trebuie sa te pui bine cu ea .....din pacate Tatii nu sunt aparati de lege absolut deloc.
Legea categoric a fost creeata de o judecatoare parasita care a vrut sa se razbune pe barbatul care a divortat.
Singura sansa este sa te pui bine cu ea .
Dar de platit pensie alimnetara vei platii stai linistit , o sa iti ia din salariul - popriere .
Pare rau ..sunt in aceiasi situatie si am incercat tot posibilul .
Institutiile statului isi fac treaba cum stiu ele mai bine...adica ..nimic.
O dai in judecata - obtii vizita ---cand te duci la copil , copilul e bolnav sau nu vrea la tine ...normal ca vei fi denigrat de mama mereu .
chemii poltia....se uita ca matza in crengi...si pleaca nu vezi ca nu vrea la tine ? asa zic ei si pleca .
Iar procedura cu executorul dureaza 6luni minim , cu psiholog, depinde de termene ...dar ..nu stiu daca a rezolvat cineva ceva cu executorul .
In cat timp primesc acasa hotararea unei ordonante presedentiale ( vizita minor )?

Multumesc
Raspunsul judecatoarei la sindromul PAS fost ...va mai dau termen sa va impacati ...sa va intelegeti ....
Raspuns de functionar...termen peste 2 luni ..cand uita copilul de tot de mine .
DGSAP nu face si nu va face nimic pentru copii , sunt niste functionari foarte prosti platiti deci si f priceputi si total nemotivati .nCat despre parinti , ei trebuie sa uite trecutul , dar daca au divortat ? cum sa uite ? Razbunarea e prin copil .Si cum in Romania copilul ii este incredintat mamei ...deci cine se razbuna ??nmajoritatea mamelor asta fac .nExemplul meu concret si simplu cum poti distruge o relatie intre copil si tata .nMama detine doua telephone , isi da bip pe celalat telefon , raspunde si creeaza o conversatie imaginara ...cu ??? evident - tatal copilului ...nSi incepe n- De ce ma injuri nenorocitule ?n- A vrei sa bati copilul ....n- Vrei sa nu ii mai dai pensie alimentara n- De ce nu ii mai dai pensie alimentara ??? ( evident copilul nu verifica contul bancar al mamei )n- A... deci numai vrei sa vii la copil ....bine ..n-Ai plecat singur la munte .....si nu vrei sa iei copilul ....nnSi daca faci asa zi de zi ...evident sa fie copilul de fata ...in 10 zile maxim copilul o sa te urasca ....normal saracul nu are nici o vina ..nIar autoritatile noastre reactioneaza ,,, in maxim o luna.....Sindromul PAS exista , care zicea pe aici ca nu exista .nn
Multa stima pt. againstPAS
CU REGRET VA INFORMEZ CA NICI UN JUDECATOR DIN ROMANIA NU A AUZIT DE SINDROMUL ALIENARI , PAS , REGULA CALIFORNIA ...ETC ....IMI PARE RAU ..CUM SI MIE IMI PARE RAU DE COPILUL MEU ...ROMANIA ESTE IN EVUL MEDIU...MAI VORBIM PESTE 2000 DE ANI
Buna ziu a
Pensie alimentara venituri nete si permanente - cum ar trebuii sa calculeze angajatorul aceasta pensie ?
L-a mine la ora actuala mi se opreste o patrime din venitul net si din toate sporurile .
Dar sporurile pe care le am sunt de ore suplimentare ..care variaza de la luna la luna , prima craciun , paste .
Nu cumva sporuruile permanente se refera la spor de vechime ? Spor de fidelitate ? Care reprezinta procente din salariu de incadrare ? Si se acorda in fiecare luna .?
Va multumesc
Răspuns la discuția Program vizita copil - etape
nu am program de vizita , doar hotararea de custodie comuna .
Dnul avocat de la divort "a uitat" sa introduca si programul de vizita facut de mine .
Răspuns la discuția Program vizita copil - etape
Depune avocatul o ordonanta prezidentiala , program de vizita dar daca copilul nu vea sa vina la mine sa ne vededem ? ( asa e montat de mam lui si nu are discernamant ).
Ma prezint la domiciliul copilului , dar daca copilul nu vrea ? ce fac mai departe ?
Am divortat in 2013 - custodie comuna cu domiciliul la mama .
Dar de 3 luni de zile "mama" a intors copilul impotriva mea ( copil baiat 11 ani )
astefel ca copilul a ajuns sa imi zica ca nu mai vrea la mine , cu toate ca nu iam facut absolut nimic , dar o cunosc pe fosta sotie cat este de hoata si mincinoasa ( de aia am si divortat de ea ) .Pana acum 3 luni puteam vizita si plimba copilul cat de cat .
De 3 luni nu mai am acces la copil , cu toate insistentele .
Care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez ?
Cum se poate obtine cat mai repede o consiliere psihologica a copilului prin instanta ?