avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1270 soluții astăzi
Forum Activitate mugur29

Activitate mugur29

Industria alimentară,măcelar la abator
Ce facilități aș avea la mărirea de salariu de la 1 iunie la un salariu de 3850 net lunar?Pe ce perioadă?Vă mulțumesc
Buna ziua.Deranjez cu o intrebare.Am semnat astazi un act aditional de marire al salariului lunar brut de la 4276 lei-la 5128 lei incepand cu data de 01.01.2018.Ce reprezinta acest act aditional,care va fi salariul net lunar in continuare ?Mentionez ca am trei copii minori in intretinere,toti elevi,si am dus copii dupa certificatele de nastere la servici.Beneficiez de ceva in plus?
Discuție Este legal?
Bună seara,deranjez cu o întrebare.Soția mea are 38 de ani,este pensionară pe caz de boală,are diabet şi se prezintă anual la comisie.Pensia nu este definitivă şi i s-a spus că poate lucra cu jumătate de normă,în paralel cu pensia.Este legal?Menționez că are pensie minimă.Mulțumesc.
Buna seara.Va deranjez cu o intrebare.Sotia mea este bolnava de cancer si mai are de trait cateva luni.Toata perioada cat a fost bolnava
,am intretinut-o singur,acum am revenit in tara.Detinem impreuna o casa,construita de noi,iar ea nu vrea sa imi de-a mie partea ei ,ci fratilor si surorilor ei.Nu avem copii si m-ar interesa ce procent imi ramane mie si ce trebuie sa le dau lor?Sunt obligat sa le dau ceva,sau imi ramane totul mie?
Răspuns la discuția Am parasit locul accidentului
M-ai am dreptul sa conduc,sau mi se anuleaza permisul?
Buna ziua.Ieri,circuland pe o strada din oras,cu viteza de 20 km pe ora,mi-a venit din lateral dreapta,o fetita in viteza si s-a izbit de portiera dreapta fata a masinii mele.A oprit,mama ei era la cativa metri de ea,a luat fetita de mana si a plecat zicand ca nu are nimic si nu vrea sa mearga la spital.A plecat inapoi in bloc,moment in care eu am plecat.Astazi mama s-a dus cu copilul la spital,politia a venit la mine,au dus masina la expertiza,mi s-au recoltat probe de sange si mi-a retinut permisul.Ce voi pati,cat este de grav.Copilul nu are nimic grav.Va multumesc
Buna ziua.Va deranjez cu o problema.In data de 06.09 2016 mi s-a suspendat permisul pt viteza,pt 90 zile, in judetul vecin.Dupa data expirarii dovezii,am sustinut examen redobandire permis,pt a-l dobandi la 30 zile,am fost declarat admis si am trimis toate actele necesare catre Pol. Rutiera a jud. vecin.Conform legii de astazi am dreptul de a conduce,dar nu am primit nici o instiinatre,ce trebuie sa fac sau unde sa ma duc.Cum trebuie sa procedez ?
Buna ziua.Mi-a fost retinut permisul in Franta pentru consum de alcool,respectiv 0,99 mg/l in aerul pur expirat.Mi s-a retinut permisul pe o perioada de 6 luni,urmeaza sa primesc amenda care o sa vina pe adresa din Romania,ma intereseaza cand mi se restituie permisul si cand pot conduce in Romania?Va multumesc!