avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Activitate contanou

Activitate contanou

Am făcut așa, pentru ca parintii erau in acel moment urmărit silit. Prin contract de vânzare cumpărare. Am mai deschis un post sa știu in cazul in care nu vor merge pe varianta aceea sa știu ce am de făcut. Instanța?
Buna seara,
Am cumpărat o casa și am trecut-o pe numele socrului.
Acum noi divorțăm.
Cum pot eu recupera casa sau parte din casa? Am și 3 copii minori care vor rămâne la mine.
Răspuns la discuția Angajat cu poprire sau PFA?
Revin cu încă o nelămurire, când se depun declarațiile o data pe an, pe baza de CNP, nu i se cer atunci popririle?
Răspuns la discuția Angajat cu poprire sau PFA?
Va mulțumesc.
Cum s-au tot schimbat legile pentru PFA-uri, cine este la curent cu ce este in vigoare?
Pentru încasari de 2000 lei pe luna, ce dări se virează la stat?
Mulțumesc.
Fratii s-au înțeles, unul din ei îl despăgubește pe celălat. Vroiam sa știu dacă despăgubirea trebuie făcută înainte sau dacă nu e făcută, dacă apare scrisă undeva ca și “siguranța” ca se va face.
Buna ziua,
Un angajat are o poprire de 1/3 din salar și are posibilitatea de a lucra și ca PFA. In condițiile câștigurilor pe PFA se popreste tot ce se câștiga sau tot 1/3 sau nimic?
Mulțumesc.
Adica nu se poate dona doar unuia? Sau se poate dona fără probleme?
Buna ziua
In cazul in care parintii donează un imobil doar unuia dintre cei doi copii, la înțelegere ca îl va despăgubi pe celălalt, cum se procedează?
Despagubirea se face înainte de donație? Sau.. Despăgubirea se menționează in donație?