avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 755 soluții astăzi
Forum Activitate danabac

Activitate danabac

Ce acte îmi trebuie sa închiriez o garsoniera i regim hotelier
Eu am avut proces la CA Brașov, 4 minore au fost adresate sexual de un nemernic de 60 ani. CA l-a găsit vinovat, iar sentința a fost de 2 ani și 10 luni cu suspendare... Judecătoarea de la Zărneşti îl achitate din lipsa de probe. Nu a văzut pe filmări dacă fetele știu care-i zona genitala, o încurcă o masă... Bătaia de joc e maxima, iar acum judecătoare de la CA Brașov a ajuns în CSM
Maine avem termen si sper ca nu vor mai fi motive de tergiversare.S-au reaudiat copiii,s-au reaudiat martorii,s-au cerut alte certificate psihologice(doar pentru copiii-inculpatul nu are nevoie)si iata cum s-au scurs peste 11 luni de la eveimente.Scriu astazi din nou pe forum pentru a va recomanda tabara Himalaya din Rasnov unde s-au petrecut faptele,tabara care functioneaza fara a suporta nici o consecinta.Dupa ziua de maine voi iesi iar in presa pentru ca doar asa se rezolva ceva in tara noastra
astazi am vazut ca agresorul Dianei Enache este in arest,ceea ce imi da putere sa lupt in continuare.Acolo a fost vorba de o singura victima,dar majora...PRESA...Au trecut 9 luni si vor mai trece...Nu-mi voi pierde rabdarea si increderea...Saptamana trecuta am trimis laParchet inca o cerere in care am solicitat detalii despre cercetarea taberei.Este a treia si URMEAZA A PATRA...
Revin,facand comentarii despre justitia romaneasca,cea care face referiri la practica CEDO!Mi se pare nedrept faptul ca in cazul nostru, aceeasi instanta care pana acum gasea de cuviinta sa mentina arestul la domiciliu ,acum gaseste de cuviinta sa dispuna controlul judiciar!Revolta ma indeamna sa fac mult mai multe comentarii,dar bunul simt ma impiedica!ORFANI DE DUMNEZEU!!!!
SARBATORI LINISTITE SI MULTA SANATATE!
MULTUMESC!Asa este!
EU NU MA SIMT VINOVATA DE NIMIC!!!!
Pentru a te contrazice,domnule avocat,ar trebui sa minti,ceea ce nu este cazul!Dupa gestul pe care l-ati facut ma intreb cu cat isi plateste inculpatul nostru avocatii...O fi dosarul "la tara",dar clientul suporta financiar efortul...
M ULTUMESC PT SFATURI domnului avocat caruiia ii apartin celle mai multe raspunsuri la problrmele mele!!! A fost atat de dragut incat i-a sunat pe avocatii inculpatului si le-a atras atentia la activitatea mea pe acest site. Vorbisem telefonic cu dumnealui,specificand ca doresc serviciile unui avocat si sfaturi pentru procesul pe care il voi intenta taberei,si am cazut de acord sa ne auzim marti la tel.Mi-a demonstrat ca este un adevarat profesionist,comportandu-se exact ca avocatii la care se refera bancurile bune.Incercarile avocatilor de a ma discredita nu fac decat sa ma bucure .Voi continua sa lupt pentru copilul meu.Nu poate nimeni sa spuna ca o fac pt bani(asta sustin avocatii inculpatului),suferintele pe care o mama a carei fiica a patit asa ceva, le suporta zi de zi,la fiecare termen,nu vor putea fi sterse vreodata!In sala de judecata pentru bani sunt avocati!.EU SUNT MAMA!!!!Nimeni nu va putea sa-mi stearga durerea,dar voi continua sa lupt pentru ca alti copii sa nu mai pateasca asa ceva,iar taberele sa fie locuri sigure in care si avocatii sa-si poata trimite linistiti copiii