avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Activitate ANGELAANTON

Activitate ANGELAANTON

Răspuns la discuția drepturile unicului mostenitor
Ok,va multumesc de raspus dar aceste cote sunt din intregul patrimoniu sau doar din jumatea socrului?????
Răspuns la discuția drepturile unicului mostenitor
ok,va multumesc pt raspuns!!!!as mai avea o intrebare cam care ar fi costul efectuarii succesiuni,se poate face succesiunea fara a fi intabulate bunurile???multumesc!!!
buna ziua,va rog sa ma lamuriti in urmatoarea situatie:socrul meu a decedat recent,sotul meu este singurul copil la parinti,cat la suta din bunurie socrului ai revin legal sotlui meu si cat sotiei supravietuitoare,vb de casa parinteasca si niste terenuri????mentionez faptul ca atat casa cat si terenurile nu sunt intabulate,exista doar un titlu de proprietate pe numele socrului.multumesc anticipat!!!
Răspuns la discuția PENSIE ANTICIPATA
Va multumesc mult pt raspuns!!!
buna in primul rind ami cer scuze,probabil intrebarea mea nu are nici o legatura cu acest site dar poate exista cineva care sa imi dea un raspuns.deci>mama mea este nascuta in 27.01.1956,deci a implinit 59 de ani,in cartea de munca are aproape 23 de ani lucrati in romania plus 8 ani in strainatate,intrebarea mea ar fi ar putea cineva sa ami spuna cam ce valoare ar avea pensia dansei in cazul pensionarii anticipate???va multumesc!!!
AM VAZUT DE CEVA TIMP CUM CA TINERII DE LA ORAS POT PRIMI 50000 EURO DACA SE STABILESC IN MEDIUL RURAL, IN DOMENIUL AGRICULTURII.PROBLEMA ESTE CA AM 38 DE ANI CU DOMICILIU LA SAT SI TITLU DE REZIDENTA IN STRAINATATE VALABIL 10 ANI.AS DORI SA STIU PRIN CE MODALITATI AS PUTEA SA ACCESEZ FONDURI EUROPENE?MULTUMESC
Buna,tatal meu a fost veteran de razboi din pacate a decedat as dori sa stiu daca eu ca urmas as putea sa revendic de la primarie acei 500mp de teren?
Multumesc!

Editat de moderaor simonette12- motiv pct.1.2 din Regulament ( nu este necesar sa editati mesajele cu litere majuscule)