avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drepturile urmasilor veteranilor de razboi- pot sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drepturile urmasilor veteranilor de razboi- pot sa revendic 500 mp. de la Primarie?

Buna,tatal meu a fost veteran de razboi din pacate a decedat as dori sa stiu daca eu ca urmas as putea sa revendic de la primarie acei 500mp de teren?
Multumesc!

Editat de moderaor simonette12- motiv pct.1.2 din Regulament ( nu este necesar sa editati mesajele cu litere majuscule)
Ultima modificare: Sâmbătă, 7 Martie 2015
MARTA SIMONA PETRE, Avocat

Alte discuții în legătură

Sentinta definitiva si irevocabila teren Gheorghe Stepan Gheorghe Stepan Dupa ramanerea definitiva si irevocabila a unei sentinte privind o suprafata de teren de 1ha- teren livada, primaria a decis sa anuleze suprafata de 1 ha. Este ... (vezi toată discuția)
Cetatean italian- cumparare imobil in romania larisa91 larisa91 Dumnealui nu are buletin de Romania, dar doreste sa cumoere un apartament doar pe numele lui, dar este casatorit cu un cetatean roman. Ce drepturi ar avea el ... (vezi toată discuția)
Mostenire dupa tatal decedat nadia34mandea nadia34mandea Buna seara avocati ! Multumesc anticipat pt raspunsuri ...situatia mea e cam in felul urmator .Tatal meu a decedat in 2011 in noiembrie .la tara ar avea un ... (vezi toată discuția)