avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Activitate nasaudean

Activitate nasaudean

Răspuns la discuția Accident de munca soldat cu deces
ce AM si BP?
Răspuns la discuția Accident de munca soldat cu deces
contract colectiv presupun ca nu a avut compania, avind 13 angajati
Răspuns la discuția Accident de munca soldat cu deces
buna, accidentul s-a intimplat pe autostrada in Germania. acum s-a finalizat raportul ITM
Buna ziua. din pacate fratele meu a decedat in accident , accident de tir au decedat si colegul sau .( a fost sefer de tir) . era in timpul programuliui, de intorceau din Olanda . Certificatul de deces e e mis de Mains
Nu a condus fratele meu.
Compania la care a lucrat i-a repatriat. .
Era obligara sa-i repatrieze?
Putem beneficia de la:

- Casa de pensii de ceva(am inteles ca de 4 salarii compensatorii)
- casa de sanatate
-somaj?
-pensie suplimentara?
alte institutii?


Discuție Lichidare firma
buna ziua,
detin o firma din 2006. a avut numai o perioada activitate. din 2009 este suspendata
cum pot sa o lichidez?
mentionez ca re ceva datorii la finante. impozitul forfetar din 2008...

Multumesc
Buna ziua,
va rog sa ma lamuriti cu privire la intabulare
1. Intabularea gratuita se poate face in Bihor?

2 am inteles ca pina in toamna acestu-i an se poat face intabularea printr-o procedura mai simpla, din toamna numai prin instanta saiu ceva de genu
e adevarat?

Cu respectt, Ana N
Buna ziua, Am cistigat in prima instanta contestarea procesului verbal de contraventie pt nedepunerea bilantului. S-a inlocuit amenda cu avertisment,Eu am nvovcat ca firma-i suspendata, din 2010, ca nu am considerat necesar.Finantele au facut apel .Va rog sa ma ajutati cu un model ..schita de intimpinare pt respingerea apelului facut de finante unde au ivocat in drept ..ca firmele sint obligate sa depuna conf legii contabilitati, ca s-a aplicat amenda minima
Multumesc
Nasaudean

Multumesc