avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1978 soluții astăzi
Forum Activitate dangoaga

Activitate dangoaga

multumesc , de raspuns , dar asta stiam , ce pot face sa nu ajung in instanta ?
multumesc , dar parca ma asteptam la acest raspuns , offf, deci tot eu sunt cel ce trebuie sa cheltuiesc o anumita suma de bani ? offff
buna ziua , lucrez in administratia bugetara ca si personal contratual , ca agent de paza prin decizie interna , eu fiind muncitor calificat pe functia de fochist . Si din anul 2020 luna iulie pana in prezent in acest serviciu de paza am acumulat pana in luna aprilie inclusiv 100 ore suplimentare , care nici pana acum nu au fost platie , stiu ca nu se platesc , dar nici libere platite nu am avut , am discutat cu angajatorul si nimic , doar promisiuni de cel putin 6 luni , ce pot face din punct de vedere legal pentru aceasta problema ?
Buna ziua , lucrez la o primarie si aici nu se dau cei 1450 lei pt concediu , e normal ?
Răspuns la discuția salarizare 2018
multumesc
Răspuns la discuția salarizare 2018
multumesc , au trecut cele 20 de zile din pacate , mai pot face ceva in acest sens ?
Răspuns la discuția salarizare 2018
multumesc

am primit , si nu sunt multumit , am 2464 lei , cu o vechime in campul munci de 30 ani
Discuție salarizare 2018
sunt angajat din 1 feb 2018 la primarie ca muncitor calificat categoria 1 , am 30 ani vechime ce salar ar trebui sa primesc ? multumesc
Discuție asigurare
buna ziua doresc sa stiu categoriile de asigurare adica de la o cc la 50 cc ? si asa pana la sfarsit multumesc doresc sa achizitionez o masina si vreau sa stiu cat voi plati asigurare in functie de capacitatea cilindrica