Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare 2018
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare 2018

sunt angajat din 1 feb 2018 la primarie ca muncitor calificat categoria 1 , am 30 ani vechime ce salar ar trebui sa primesc ? multumesc
Conform noii legi, Legea 153/2017- salariile personalului din primarii este stabilit prin negociere, intre salariati reprezentati de organizatia sindicala, pe de o parte, si angajator/primar, pe alta parte.Deci nu exista un salariu fix mentionat undeva pe care sa vi-l poata spuna cineva pentru postul ocupat de dvs.
dangoaga a scris:

sunt angajat din 1 feb 2018 la primarie ca muncitor calificat categoria 1 , am 30 ani vechime ce salar ar trebui sa primesc ? multumesc

Nu ati primit o decizie de stabilire a salariului ?
multumesc

am primit , si nu sunt multumit , am 2464 lei , cu o vechime in campul munci de 30 ani
Cornel Vasile, Consilier juridic
Aveati la dispozitie un termen de 20 de zile calendaristice de la data comunicării actului administrativ de stabilire a drepturilor salariale, sa depuneti contestatie la sediul ordonatorului d ecredite , daca il considerati ca este mic.
multumesc , au trecut cele 20 de zile din pacate , mai pot face ceva in acest sens ?