avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Activitate Bmarinela

Activitate Bmarinela

Buna ziua, puteti sa imi spuneti va rog cat timp mai e valabila asiguararea medicala dupa lichidare?
Buna ziua,

Lucrez la o firma din 20 mai a.c., recent am aflat ca sunt insarcinata si ar trebui sa nasc prin aprilie,vreau sa stiu daca beneficiez de indemnizatia pentru cresterea copilului si daca am dreptul la concediu de maternitate....precizez ca nu am facut pauza inainte sa incep lucrul la firma aceasta, am fost in preaviz la firma ce am lucrat inainte 3 ani pana in 6 iunie.M-ar mai interesa daca salariul net sau brut se calculeaza pentru plata indemnizatiei.

Va multumesc!
Răspuns la discuția Probleme de gestiune
Ce controale as putea trimite la respectiva firma sa verifice gestiunea si toate neregulile cu exceptia dsv la care le tot cara tot felul de produse???
Răspuns la discuția Probleme de gestiune
eu as vrea demisia fara preaviz. dar nu stiu cum sa procedez cu minusul care ne spun ei ca il avem.le pot cere sami arate toate documentele de gestiune in cazul in care nu imi accepta demisia fara preaviz.?
Răspuns la discuția Probleme de gestiune
ok.doar ca demisia as vrea sa fie la zi.nu in preaviz ca sa ma chinuie inca 20 de zile cat e perioada.eu nu am semnat nicio gestiune.ei au venit acum cu minusurile.noi nu stiam de ele.si nu noi am facut inventarele.e o suma prea mare pentru un magazin cu incasari de 2000 lei pe zi.au gresit ei undeva si cauta sa recupereze banii de la angajati.sau contabila ori gestionara fura si ne baga pe noi ca avem minus.si ca vanzator care nu face gestiune si inventare si nici contabilitate cum poate sa cada vina pe noi? ei au gresit undeva si noi vrem sa putem ataca decizia lor de a ne face tapi ispasitori.
Buna ziua,lucrez la un magazin de 3 ani jumate,nu am avut probleme cu inventarele la locul de munca pana in prezent,cand s-a facut un inventar pe magazin si pe luna aprilie s-a gasit un minus de 8000lei,peste o saptamana s-a repetat si s-au mai gasit minus inca 2000 lei......S-a facut referat la toti angajatii de pe magazin (3persoane) ca am iesit minus in gestiune,o singura persoana l-a semnat de frica sa nu se ajunga la sefii mari,eu si colega mea am refuzat sa il semnam,am cerut sa ni se aduca probe,sa ne arate ca am iesit cu marfa sau cu bani din magazin.Dupa o saptamana s-a mai repetat inventarul, ni s-a spus ca nu am iesit nici plus nici minus,am ramas cu minusul acela de 10 000 lei.cum procedez? vreau demisia fara sa-mi faca referate sau alte probleme pentru urmatorul job.