avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1760 soluții astăzi
Forum Activitate julica1980

Activitate julica1980

Răspuns la discuția Autorizatie de constructie
Da aveti nevoie de autorizatie amenajare punct de lucru.
Discuție Autorizare beci
Am o casa veche din 1970 si doresc alaturi sa alipesc un beci.necesita autorizatie de construire?Daca da de ce am nevoie: proiect,avize?
Răspuns la discuția Casa construita fara autorizatie
Cu este expirat dar este prevazut[ aceasta chestiune
In 2008 m-am apucat de construirea unei case.Am fost la primarie mi s-a eliberat un CU ,am facut proiect,aviz mediu si electricitate si cand sa obtin autorizatia aflu ca pamantul este al primariei.Am construit casa in 2008.Iar pamantul l-am obtinut de la primarie in 2013.Acum sa intru in legalitate cum procedez?Am incercat sa reaiu pasii dar nu pot sa construiesc cica ca nu am 50 m de la cimitir ce se afla peste drum.si acum eu cum intru in legalitate ca sa ma pot racorda la enel ca acolo nu am cum din lipsa procesului verbal de receptie a cladirii
Sunt angajat al unei institutii bugetare ca muncitor IIG,gradatia 3.
In anul 2012 m-am angajat cu un salariu de baza de 981.Intre timp a crescut salariul minim pe economie(975 lei) si salariul a ramas acelasi.Cum se calculeaza la bugetari salariul?Vechimea in munca se include?Am o vechime in munca de peste 13 ani.Este corect sa raman la acest salariu pana in iulie cand minimul pe economie se va face de 1050 lei?