avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1822 soluții astăzi
Forum Activitate jajajjaa

Activitate jajajjaa

Un singur dosar cercetat in Bucuresti, nu ?
Observ ca foarte multe persoane chiar daca mint in fata organele de ordine primesc acel "Inculpatul a colaborat (in unele apare cuvantul partial) cu Politia".

Ce trebuie sa fac daca doresc sa primesc acel ceva si eu? Sa fac anumite cereri m-ar ajuta? In speta este vorba despre o fapta pe care eu nu am comis-o (cineva mi-a trimis droguri prin posta sau s-a folosit de identitatea mea pt. a fura acele droguri, ca eu nu am primit nimic).

Mi se pare aiurea ca un mincinos sa primeasca lauda ca a colaborat in timp ce eu, care vrea sa fie sincer...
Nefiind vinovat am zis sa declar doar "Nu recunosc invinuirea ce mi se aduce. Doresc sa-mi pastrez dreptul la tacere".
Si declaratia in fata cui o dau ? deci pot sa dau doua declaratii ? una in fata procurorului si alta in fata politistului?
esti chemat la audieri la procuror chiar daca ai mai dat o declaratie la politie?
Speta:

Spania, prin INTERPOL anunta Politia Romana despre 5 posibili/suspecti cumparatori de droguri din mai multe judete alte tarii. In speta de fata dosarul va fi analizat de catre Parchetul Bucuresti sau vor fi facut 5 dosare si trimise catre cele 5 judete.

Va multumesc,