avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate andreea125

Activitate andreea125

Răspuns la discuția Preluare rata in caz de deces
Multumesc!
Buna seara!
As dori un raspuns la urmatoarea situatie. Am fost aprobata pentru un credit ipotecar, nu va exista co debitor. In cazul in care as deceda, ce s-ar intampla cu imobilul si respectiv rata? Mentionez ca am un copil in varsta de 1 an si locuiesc impreuna cu tatal copilului(necasatoriti). In cazul in care as deceda in momentul in care creditul ar fi achitat aniticipat in proportie de 80% cum as putea sa ma asigur ca tatal copilului sa poata sa finalizeze plata creditului(asa cum ne-am inteles) iar imobilul sa ramana al minorului? Multumesc anticipat
Multumesc!
Imi puteti spune va rog daca contributiile la CAS si CASS sunt la fel ca la PFA? daca intreprinderea nu realizeaza venituri anuale peste plafonul de 22800 de lei poate sa aleaga sa nu cotizeze la pensie si sanatate? Sau calculul se face pentru fiecare membru in parte?
Multumesc mult!
Buna seara. As dori sa stiu ce fel de impozite datoreaza o IF, si daca sistemul de impozitare este asemanator unui PFA. Va rog frumos, daca se poate o trimitere la legislatie, deoarece in afara de OUG 44/2008 nu gasesc nimic pentru a-mi da seama ce obligatii are o IF. Multumesc anticipat
Răspuns la discuția Sediu social PFA
Multumesc mult!
Buna seara. Este necesar acordul vecinilor pentru un sediu social daca activitatea nu se desfasoara deloc la sediu? Multumesc anticipat
Buna ziua,

Deranjez si eu cu o intrebare , imi puteti spune va rog daca ghidul este in continuare de actualitate? As dori sa produc sandvisuri pe care ulterior sa le ambalez si sa le distribui mai departe unor intermediari. Sunt efectiv bulversata de cantitate de informatie gasita pe internet mai ales pe site-ul celor de la DSV, nu stiu cum sa imi structurez 'proiectul'..
Multumesc anticipat si felicitari pentru bunatatea de care dati dovada!