avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 945 soluții astăzi
Forum Activitate nicoleta_ghebaru

Activitate nicoleta_ghebaru

Buna ziua,
Am si eu o mica nelamurire, am o angajata care a intrat in prenatal, azi mi-a adus certificatul medical pt " sarcina si lauzie", intrebarea este urmatoarea:
-cand se inregistreaza certificatul medical in soft(SAGA), se trece si CNP-ul copilului?
Răspuns la discuția Executor judecatoresc
Am aplicat la banca pt credit, si mi s-a spus ca pot obtine credtiul doar daca-i se ridica poprirea, el fiind codebitor la credit. Singura noastra problema este ridicare popririi
Buna ziua,
Am si eu nevoie de ajutor, sotul meu a facut un credit de nevoi personale in anul 2008, pana in 2010 am achitat ratele luna de luna, el fiind bugetar a obtinut "merituasa" micsoare de salariu de 25%, de atunci am inceput sa avem intarzieri foarte mari la banca. In anul 2012, fiind la cumparaturi cand sa platim ni s-a spus ca nu avem disponibil pe card,chiar daca era ziua de salariu.Am descoperit ca banca (Raiffeisen) ii pusese poprire pe tot salariu, este legal ca executorul judecatoresc sa-i puna porprire pe toata suma, si el sa nu mai primeasca nici un ban.Mentionez ca doua luni de zile el nu a incasat nici un ban, pana in momentul in care a resuit sa vorbeasca la serviciu, sa-i opreasca pe fluturas.Daca el plateste luna de luna de trei ani de zile poprirea la serviciu.,intrebarea mea este urmtoarea, executorul nu poate sa-i ridice poprirea si sa-l considere un credit cu rata lunara? problema este ca vrem sa facem un credit pt prima casa, si am nevoie sa-i ridice poprirea. Spuneti-mi va rog cum sa procedez, ca nu am bani sa platesc toata poprirea ramasa.
Răspuns la discuția Credit PRIMA CASA
sotul are venit, si i se opreste lunar pe fluturasul de salariu rata la creditul restant de 3 ani incoace
Răspuns la discuția Credit PRIMA CASA
multumesc pentru raspuns, mi-ati sadit in suflet o mica speranta!
Buna ziua,
Ma numesc Nicoleta, si as avea si eu nevoie de un mic ajutor.Am aplicat pentru creditul Prima Casa si vreau sa stiu daca voi intampina vreun obstacol in aprobarea lui, sunt casatorita insa sotul meu este in Biroul de Credit ca rau platnic, precizez ca el nu apare in nici un document pentru credit.