avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 872 soluții astăzi
Forum Activitate GabrielAK89

Activitate GabrielAK89

Buna dimineata.

Am gasit un site, conform caruia, de acnul acesta nu mai esti obligat sa depui contractul de inchiriere la fisc, este suficient sa completezi formulaturl 212.

Ce stiti despre acest lucur?

Multumesc.
Multumesc de raspuns.
Succesiunea s-a dezbatut. Acum trebuie sa meargem la finante din cate am inteles, sa se stearga vechii proprietari pentru a fi trecuti cei noii.
Contractul in cat timp il pot declara la ANAF?
Daca administreaza doar unul din noi imobilul impozitul in urma veniturilor este platit doar de cel ce il administreaza, nu?
Buna ziua.

In urma decesului parintilor, imobilul a fost mostenit de 4 urmasi.
Dorim sa il dam in chirie, dar intrebarea se pune: Cum putem face contractul de inchiriere?
Putem face doar pe unul din proprietari? Unul din ei este plecat in italia, ceea ce ingreuneaza participarea acestuia la semnarea contractului cat si la a merge la directia fiscala pentru a declara venituri din urma inchirierii.

Se poate face o imputernicire de catre 3 dintre ei pentru a patra persoana, pentru ca aceasta sa ii reprezinte in contract si sa declare doar ea la finante?
Discuție Ajutor handicap
Buna ziua.

În urma unor operații am rămas fără stomac și rinichiul stâng. Acest lucru mă încadrează la un grad de handicap? Dacă da, ce grad? Ce beneficii pot avea?
Îmi va afecta acest lucru locul de munca? Am muncă de birou.

Mulțumesc.
Răspuns la discuția Indemnizatie Studenta
Somajul se va acorda pana in februarie cand naste ea? Din cate stiu somajul este de 3 luni. De la cate luni de graviditate poate lua concediul maternal?
Care este indemnicazatia daca baga somajul?
Multumesc
Buna ziua.

Sotia mea este gravida si termina facultatea anul acesta in iulie, ea v-a naste in februarie.
Care este solutia pentru a primii indemnizatia pentru cresterea copilului?
Trebuie sa inceapa o alta forma de invatamant sau poate baga o carte de munca la o firma?

Multumesc.