avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 990 soluții astăzi
Forum Activitate anielaelena

Activitate anielaelena

Răspuns la discuția Dezbatere succesiune in instanta
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns!!!
Buna ziua,

Vreau sa fac o cerere de chemare in judecata pentru succesiune dupa mama mea,mai am un frate decedat care are 2 copii si o sora in viata. Nu cunosc domiciliul nici al nepotilor, nici al surorii mele deoarece nu am pastrat legatura, cum procedez pentru a-i chema in instanta. Le stiu doar numele complete.
Va multumesc!
Răspuns la discuția Inscriere la masa credala
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns!!!
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, daca eu creditor am aflat abia acum ca un debitor a intrat in insolventa in decembrie 2014, ce pot face? in judecata nu mai pot sa-l dau, la masa credala cum sa ma inscriu daca nu am un titlu? se mai poate face ceva?
Va multumesc!
daca sunt angajata la o alta societate cu cim, pot lucra cu contract de colaborare si cu un CII?
si mai deranjez cu o intrebare, poate fi angajat cu contract de colaborare?
Ma gandeam ca daca avocatul nu poate angaja consilier juridic sa nu fie aceiasi situatie si in cazul practicianului in insolventa sau lichidatorului judiciar?
Ma puteti ajuta cu un articol de lege?
Buna ziua,

Cu respect as dori sa ma lamuriti intr-o problema, Cabinetul Individual de Insolventa poate angaja consilier juridic?
nu stie nimeni?????
Am incheiat o promisiune bilaterala in anul 2008 cu o persona fizica privind vanzarea cumpararea unui teren extravilan, in calitate de promitent cumparator am platit pretul integral ptr teren, lucru stipulat in promiisiune. La data stabilita ptr incheierea contractului nu s-a mai incheiat din culpa promitentului vanzator. Nu am clauza care sa spuna sa-mi restituie pretul platit. De atunci nu am mai facut nimic in acest sens, din 2008. Intrebarea este, este tarziu sa ma adresez instantelor de judecata sa-mi fie restituita suma platita? Va rog daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns edificator.