avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Inscriere la masa credala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Inscriere la masa credala

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, daca eu creditor am aflat abia acum ca un debitor a intrat in insolventa in decembrie 2014, ce pot face? in judecata nu mai pot sa-l dau, la masa credala cum sa ma inscriu daca nu am un titlu? se mai poate face ceva?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Valeriu Chirita , Avocat 16:10, 18 August 2015
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns!!!
Buna ziua

Incercati sa solicitati repunerea in termen pentru inscrierea la masa credala si depuneti cererea de creanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum ma inscriu la masa credala. Imparatul Imparatul O firma a intrat in procedura de insolventa. Eu sunt un creditor al acesteia. Dar cum ma inscriu in masa credala, cu creanta ce are sa mi-o achite? De unde ... (vezi toată discuția)
Cereri de creanta-insolventa ursulina ursulina Buna ziua! Am si eu o intrebare referitoare la o speta din insolventa:avem un debitor care a intrat in insolventa si am depus cererea de admitere a creantei ... (vezi toată discuția)
Procedura masa credala? Stan Papusa Stan Papusa Buna ziua, Sunt prestator de servicii, avand ca forma juridica un srl. Unul dintre clienti refuza sa-mi mai plateasca ultimile facturi, motivul fiind ... (vezi toată discuția)