Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept civil - promisiune bilaterala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept civil - promisiune bilaterala

Am incheiat o promisiune bilaterala in anul 2008 cu o persona fizica privind vanzarea cumpararea unui teren extravilan, in calitate de promitent cumparator am platit pretul integral ptr teren, lucru stipulat in promiisiune. La data stabilita ptr incheierea contractului nu s-a mai incheiat din culpa promitentului vanzator. Nu am clauza care sa spuna sa-mi restituie pretul platit. De atunci nu am mai facut nimic in acest sens, din 2008. Intrebarea este, este tarziu sa ma adresez instantelor de judecata sa-mi fie restituita suma platita? Va rog daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns edificator.
anielaelena, utilizator
nu stie nimeni?????