avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate atitudine

Activitate atitudine

Pentru renumita avocata parata Cristina Paisa
Cine v-a parat ca aveti cunostinte de avocat ?
Aparati si clienti prin instante?
Mai bine sa va apere clientii sa nu mai spuneti prostii care pot costa vietile clientilor pe care iii pagubiti!
In primarie si in randul politistilor se petrec multe fapte consider de coruptie,abuz in serviciu, falsuri, primirea de foloase necuvenite, oameni care lucreaza la casele politistilor si la ale celor din primarie, in urma carora beneficiaza de favorizare pentru constructii ilegale etc ascundere si tergiversare de dosare penale sau alte interese .
va rog si va intreb daca fac un afis sa-l pun prin sat sa adun probe cine a dat spaga cui si de ce ,cine a facut un accident grav baut si a dat mita ca sa scape sau i s-a cerut mita sau a lucrat la casa cuiva fara plata ,sau a participat la renovarea sediului politiei fara plata si acum este protejat de politisti si face cam ce vrea etc.RISC CEVA adunand material impotiva lor?
multumesc pentru raspuns
este pentru iunie anul acesta
in fapt nu am primit pensia de invaliditate pe o luna din greseala celor ce trebuia sa faca plata ,am solicitat ulterior si nu am raspuns .in cat timp pot sa depun actiune la justitie multumesc
INTRADEVAR AVETI DREPTATE ESTE INSELATORIE GRAVA VA VOI TINE LA CURENT CU TOT INCLUSIV DAUNELE
ares 3 sunteti si avocat sau doar comentator de intretinere convorbiri .
eu consider ca prezentarea unui fapt neadevarat ca fapt adevarat pentru a castiga bani inseamna inselatorie si este fapta penala
cred ca nu am explicat bine
MI SE REFUZA PLATA DE SECTORUL DE UNDE AM PLECAT. SPUNAND CA SA MA PLATEASCA SECTORUL UNDE AM SCHIMBAT DOPMICILIUL ,IAR NOUL SECTOR SPUNE CA SA MA PLTEASCA SECTORUL DE UNDE AM PLECAT.Nu este vorba de Posta sau Banca Nu vor sa plateasca
AM RUPT O PERECHE DE PANTOFI CU DRUMURI LA UN SECTOR SI LA CELALALT .
Am un raspuns de la Autoritatea Nationala pentru Persoanele cu Dizabilitati si au zis ca obligatia este a sectorului de unde am plecat conform legii dar ca ei nu pot interveni mi sa explicat sa cer ca au obligatia sa plateasca adica clar cei de unde am plecat ..
DAAAAR NU VOR SA PLATEASCA
ISI BAT JOC DE MINE
ORICUM BANII SUNT DE LA GUVERN SI NU DE LA SECTOR
NU POT REFUZA O LUNA DE PLATA DIN NICI UN MOTIV SUSTINAND SI ARUNCAND PISICA UNUL LA CELALALT .
DACA TREBUIE SA MAI EXPLIC VOI MAI EXPLICA
va rog as dori un raspuns ce sa fac si cum
Sunt o persoana cu handicap gradul doi,in luna iulie am schimbat adresa dintr_un sector in altul asa ca in cursul lunii respective nu am primit nici un drept respectiv pensia DE 272 RON .Am solicitat si la un sector si la celalalt dar nu am primit ,am solicitat la Autoritatea Nationala pentru Persoanele cu Dizabilitati am primit raspuns ca obligatia de plata este din partea sectorului de unde am plecat .VREAU SA FAC O PLANGERE PENALA VA ROG SA MA AJUTATI .
Cum obtin un avocat din oficiu ,in baza carui articol as putea face plangerea pentru ce(abuz in serviciu,am fost lasat sa fac foamea nu am nici un venit si nici casa am fost ajutat de o persoana sa pot locui o perioada ) si impotriva cui .
buna seara
Caut un avocat care sa ma ajute sa redactez plangerea pentru parchet sau un model cum se face
multumesc