avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Activitate cheloo03

Activitate cheloo03

Salut! Vreau sa deschid un site online de felicitari. Unele dintre aceste felicitari au continut care e posibil sa fie ofensator/vulgar. De ex, imagini cu sani, sau penisuri, sau vagin etc. dar desenate, nu poze reale. De asemenea, textul felicitarilor in sine poate fii considerat ofensator/vulgar. Ca proprietar al magazinului online, am vreo responsabilitate fata de cine imi viziteaza site-ul? Am responsabilitatea sa verific varsta vizitatorilor? Multumesc anticipat!!!
Buna ziua, incerc sa dau de niste raspunsuri concrete de ceva vreme, si am zis poate aici am mai mult noroc. Sunt stabilit in state de 15 ani, sunt cetatean american. Nu mai am nici un act romanesc, cu toate ca sunt cetatean roman. Doresc sa ma intorc in Romania in viitorul apropiat, dar pana atunci, vreau sa cumpar un teren pe care sa imi construiesc o casa. Care ar fii cea mai usoara cale? Sotia mea are pasaport romanesc, dar nu mai are buletin. Nu pot sa ajung in tara decat la vara, cand as avea doar 2 saptamani la dispozitie, in care sa cumpar terenul, dar nu si pentru acte...Ce ma sfatuiti? Pot sa cumpar terenul cu pasaport american? Am timp sa imi fac o carte de identitate provizorie in cateva zile? si ar fii de ajuns cartea de identitate provizorie pentru achizitionarea terenului? Multumesc!