avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Activitate luminitamicu

Activitate luminitamicu

Buna seara.
Asociatia de parinti cum poate depune aceste form 230? Noi le-am indosariat/centralizat, asa cum am procedat in anii anteriori. Cum procedam acum?
Discuție Asoc de parinti
Buna ziua.Suntem o asoc de parinti care supravietuim din sponsorizari si donatii cu ocazia unor evenimente extrascolare.Pot din banii ramasi in cont, sa i folosesc pt premierea elevilor olimpici si sefi de promotie?
Răspuns la discuția Reclamatie medic de familie
Dumneavoastra stiti ce OBLIGATII au medicii de familie?daca nu stiti va rog sa va informati.....google sa-l folositi dvs. Nu pt.asta platim sanatatea.Femeia asta nu s-a deplasat la nici un domiciliu al vreunui pacient,ii place sa ne tina ca sardelele la usa cabinetului.
Răspuns la discuția Reclamatie medic de familie
Deci birocratia triumfă.Nu asa se procedeaza domnule dragă.
Femeia asta m-a vazut de 2 ori in toata cariera mea de pacient. Nu am cerut niciodata reteta compensata sau vreun favor.Am cerut respect fata de pacient si fata de meseria pe care o presteaza.
Daca o priveati la cum arăta,ziceai că este pregatita pentru club si nu pt consultatii.....părerile vor fi mereu unele pro,altele contra.
De la dvs.nu mai doresc alte pareri caci m-ati lamurit .......
Doar traim in ROMÂNIA.......
Unde pot reclama medicul de familie pt.ca a refuzat sa mi citeasca analizele pt simplul motiv ca este ziua măsii si nu mai poate sta la cabinetAm 53de ani si de doua ori am fost in viata mea la ea.Am fost tratat cu sictir si lipsa de respect.Ma programeaza peste o saptamana.Boala nu vine cand ma programeaza ea.Sunt hipertensiv si oricand mi se poate intampla ceva neprevazut.Cum procedez sa-mi schimb medicul?
Carei institutii trebuie sa ma adresez pt.ai face o reclamatie
În ce lege se încadrează nedeclararea inchirierii de spatiu.......
Multumesc pt. informatii,am contactat deja un avocat,fac precizarea ca terenul de care vorbesc nu este ingradit,iar vecinul care a aparut acum doua luni este pe domeniul public.Eu la data cand l-am cumparat aveam vecin str.Muntenia nr.2 iar acum ad hoc m-am trezit cu vecin si culmea el este proprietar pe toata lungimea terenului meu nedandu-mi acum posibilitatea nici unei cai de acces pe lungime,acest nou proprietar nu are nici lungimea si nici latimea necesara construiri a ceva anume.Imaginati-va un teren de tenis (proprietatea mea si pe lungimea stradala, o proprietate care nu este ingradita, cu latimea de 1m-1,5m, si spuneti-mi si mie cine poate lasa cale de acces la asa dimensiune.Hai, ca eu las 1m,dar celalalt daca lasa si el asa cum mi s-ar parea corect,cu ce mai ramane?Gurile rele spun ca proprietarul care a vandut terenul cu pricina, propr. mea actuala,a ascuns faptul ca se judeca inca in 2007 pentru un teritoriu vast care cuprindea si domeniul public,si primaria a folosit din proprietatea tanarului vecin acesta nemaigasind decat aceasta fasie de care tine cu dintii si ma obliga intr-un fel sa i-o cumpar.Intreb Primaria cum si-a permis sa foloseasca in interes public o proprietate privata fara a aduce la cunostinta proprietarului de drept de intentiile si sa nu se regaseasca in planul urbanistic zonal,pe care l-am cerut si primaria refuza sa mi-l elibereze.Sunt curioasa daca la data cand l-am cumparat 2007,in P.U.Z.acest teren in litigiu a existat.Sunt foarte suparata si mahnita de interesele ascunse ale unor moguli si functionari foarte gretosi si aroganti care au impresia ca daca stau pe niste scaune sunt stapanii lumii.Sa va spun ceva,sunt atat de prosti ,de incompetenti si de puturosi ce n-am intalnit.Birocratia si fuga de raspundere abunda in toate institutiile statului.Puneti-va in situatia mea si poate intelegeti durerea.Am platit pt. acest teren,si consider cu tarie in continuare ca am fost inselata .
Buna ziua,detin un teren intravilan intr-un oras,si de doua luni m-am trezit cu vecini ad hoc, chiar de-a lungul terenului blocandu-mi orice cale de acces,ba mai mult si lateral m-am trezit cu gard blocand 80%cale de acces.La data cand am cumparat terenul in fisa cadastrala nu erau prevazuti acesti vecini si culmea nici macar nu detin un teritoriu mai mare ci doar cat tine un trotuar.Consider ca exista interese meschine si vreau sa stiu la ce institutie a statului trebuie sa fac plangere pt. faptul ca am fost inselata si peste noapte se gasesc mostenitori pe domeniul public tocmai acolo unde gasesc terenuri bune de construit asa cum este terenul meu.Va rog sa-mi spuneti unde pot face plangere pt. abuz si fals in documente.