avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1819 soluții astăzi
Forum Activitate AnaMaria1995

Activitate AnaMaria1995

Buna ziua ! Mi’am facut curaj sa va intreb si imi cer scuze daca am deranjat. Sunt despartita de tatal copilului in varsta de 6 ani jum , avand custodie comuna cu domiciliul la mine. Vara aceasta ma casatoresc iar in timpul acela ar trebui sa fie 2 sapt la tatal ei, cum as putea schimba data cand sa o ia sau sa imi dea acordul de a tine fata in ziua respectiva? Mentionez ca nu putem avea o discutie normala , deci nu ar intelege daca l’as ruga
Am mare nevoie de ajutor! Am trait in concubinaj cu un barbat intre timp am facut in copil, ne.am despartit iar el si.a gasit pe altcineva.eu am crescut copilul singura cu ajutorul parintilor timp de 5luni cat are acum copilul.in seara aceasta m.a sunat ca vrea Sa vada copilul eu eram plecata in oras I.am spus Sa astepte Sa ajung acasa si il voi Suna eu intre timp a venit dupa mine m.a luat am stat Putin la parintii lui cu copilul dupa care mi.a spus ca nu mi.l Mai da deoarece lui nu ii convine ca eu Sa am alt barbat..eu incercand Sa Iau copilul m.a impins el I.a dat copilul actualei concubine si au plecat..Ce pot face in cazul acesta? Copilul este alaptat de 10ore nu stiu nimic de el..daca a mancat Ce a facut cu el..copilul este trecut pe numele lui
in adeverinta de venit pe anul 2014 pe care mi-au dat-o de la anaf si cea care imi trebuia pentru a depune dosarul imi scrie ca am venituri din salarii si datile sunt 9.02 si 27.02.2015 doamna de la primarie mi-a spus ca trebuie sa fi avut doar un loc de munca care sa aibe suma maxima de 3000 lei nu imi poate accepta cu 2..
In anul 2014 am fost eleva in clasa a 12-a,in vacanta am lucrat in conventie 7 seri pentru o agentie si inca o seara in luna septembrie pentru un inventar tot in conventie,motiv pentru care am fost retribuita. In luna septembrie am inceput cursurile postliceale iar in august 2015 am nascut .Am fost la primarie pentru a primi indemnizatia legala de crestere a copilului mi s-a invocat faptul ca am lucrat aceste 8 zile din anul 2014 si ca nu pot beneficia de aceste drepturi .Care este calea legala pentru ca a beneficia de aceste drepturi deoarece in urma insistentelor de a-mi depunde actele legale la institutii mi s-a reprosat faptul ca am lucrat iar eu in continuare urmez cursurile postliceale