avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate elena1357

Activitate elena1357

Va multumesc! Imi este de real ajutor!:) Raspunsul il asteptam legat de analize gresite, daca doriti sa imi dati vreun sfat si in aceasta problema(fac trimitere la ceea ce am postat)!
Răspuns la discuția Analize gresite
La insistentele mele, astazi mi s-a comunicat in scris ca s-a declansat o ancheta si sunt in curs de colectare a datelor(aceasta este exprimarea lor). Deci dupa 2 luni....La telefon au inceput sa imi explice ca plicul a fost ridicat in 6 august, dar efectiv dupa 15 septembrie au inceput demersurile...:)Asadar se anunta o ancheta lunga! Esti conditionat sa reclami in termen de maxim 6 luni, dar raspunsurile vin dupa ani, probabil...
Răspuns la discuția Analize gresite
Buna ziua...din no! Eu am postat acest subiect dar nu am reusit nicicum sa regasesc parola/sa o recuperez. Doream doar sa va spun ca am fost pasata de la Colegiul Medicilor din judetul meu, deoarece medicii nu sunt din judet(sunt din alte doua judete, chiar), iar la Directia de Sanatate publica au spus ca nu este de competenta acestei institutii problema. Am facut plangeri in cele doua judete, de unde nu am primit raspuns dupa mai bine de doua luni, in ciuda insistentelor! Se aplica legea 544/2001 in acest caz? Am dovada ca in data de 6.08.2015 plicul cu sesizarea mea si copiile dupa analize au fost ridicate, iar la telefon mi se spune ca dosarul este in lucru si nu pot aprecia cat mai dureaza!
Este normal sa nu primesc de peste 2 luni un raspuns la o sesizare/plangere facuta la Colegiul medicilor?
In data de 6 octombrie s-au implinit doua luni de la efectuarea unei plangeri catre Colegiul medicilor(am dovada ridicarii plicului), eu sun saptamanal sa intreb cand voi primi un raspuns si mi s-a spus ca voi primi o adresa in care mi se mentioneaza care este stadiul dosarului meu... este normal?