avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate zigo66

Activitate zigo66

Buna seara, detin un restaurant si pentru a participa la licitatii organizate de primarii, spitate , case de batrani, puscarii pentru dus mancare ce cod caen imi trebuie? 5629 este ok?
Buna ziua, am inchiriat de la o Cooperativa un imobil parter + etaj, partea de sus am cumparat-o, iar jos inchiriat, sus am achitat din decembrie toata suma s a emis factura dar proprietarul nu vine sa mai fac actele, Ca are probleme cu actele , cu cadastrul, ca nu face notarul nu stiu ce acte... invoca diferite probleme si am o gramada de probleme ex. Cei de la electrica nu vor sa imi faca mutarea contractului pe numele meu doar in baza facturii... ce pot face?
Discuție Aviz ISU
Buna ziua, am inchiriat un spatiu intr-o cladire a cooperativei de consum si cand am fost sa obtin autorizatie de la ISU mi-au fost solicitate, avizele ISU pentru intreaga cladire. Cooperativa de consum nu are aviz ISU desi in aceeasi cladire mai are spatiu inchiriat si alta firma.Doresc sa stiu daca sunt obligati sa obtina aceste avize care este temeiul legal si cum pot proceda in conditia in care acestia refuza sa obtina avizele.