avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 915 soluții astăzi
Forum Activitate lalala345

Activitate lalala345

Buna ziua!am nevoie de ajutorul dumneavostra: ce pot face in cazul in care avocatul care se ocupa de cazul meu nu mai raspunde la telefon? I-am dat destui bani cu care nu stiu ce a facut! Ce pot face in situatia asta?Va multumesc
Răspuns la discuția Nerespectare antecontract
ganditi-va ca totusi el a vrut restul de bani in decembrie si nu am fost de acord si bine am facut!!Chiar asa s-a ajuns in Romania sa luam tepe de la samsari?
Răspuns la discuția Nerespectare antecontract
Va multumesc pentru raspunsuri!Ideea este ca eu am investit in finisaje niste banuti!se pot cere daune?
Am avut un antecontract cu un dezvoltator pana pe 31.12.2015,am platit un avans de 5000 euro!ce pot face?I-am trimis notificare prin intermediul unei avocate dar nimic,ce pot face?
Buna ziua!In data de 1 august 2015 am vandut apartamentul (l-am eliberat),pe 21 fata care a cumparat a preluat abonamentul de tv si internet.abonametul meu era in valoare de 117 lei(am platit 163 lei).mie si acum imi vin facuri cu cablu si internet!Luna trecuta am primit o factura de 90 lei si mi s-a spus ca abia in decembrie vor veni pe minus( explicatia a fost acesta este modul nostru de facturare!Am cerut sa inchid 2 abonamente de telefonie mobila (deloc semnal,sesizari peste sesizari degeaba) vor sa platesc taxa de reziliere chiar daca contractul meu s-a incheiat pe 15.09.2015!ma puteti ajuta!Multumesc
Multumesc de raspuns!termenul de finalizare este pe 31.12 cel mai bn este sa fac ce scrie in antecontract!va multumesc inca o data
Buna seara!am si eu o problema!am platit un avans de 5000euro pt un apartament nou.Maine dezvoltatorul vrea restul sumei de bani dar fara ca apartamentul meu sa fie gata:bransat la gaze,curent!ce ma sfatuiti? Imi raspunde si mie cineva,va rog?