Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nerespectare antecontract
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nerespectare antecontract

Am avut un antecontract cu un dezvoltator pana pe 31.12.2015,am platit un avans de 5000 euro!ce pot face?I-am trimis notificare prin intermediul unei avocate dar nimic,ce pot face?
buna ziua.
actionati conform clauzelor din antecontract!
Buna ziua,
Va trebui sa il actionati in instanta si sa solicitati sa va restituie dublul sumei.
Daca tot ati contactat un avocat e bine.
Nu ați vorbit cu avocatul și ce variante aveți?
Aveți calea justiției sau sa așteptați.
Va puteți judeca conform contractului care este legea părților.

Nu e bine sa va băgați în asa contracte ca uitați ce pățiți.
Va multumesc pentru raspunsuri!Ideea este ca eu am investit in finisaje niste banuti!se pot cere daune?
ganditi-va ca totusi el a vrut restul de bani in decembrie si nu am fost de acord si bine am facut!!Chiar asa s-a ajuns in Romania sa luam tepe de la samsari?