avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Activitate zllatan

Activitate zllatan

Răspuns la discuția Cerere catre CEDO
Va multumesc mult
Răspuns la discuția Cale de atac
Va multumesc mult cu stima si respect foarte corect raspunsul d-voastra
Răspuns la discuția Taxa de timbru daune morale
va multumesc cu respect si consideratie
Răspuns la discuția Cale de atac
Domnul Popescu d-voastra spuneti ca pot sa fac recurs la contestatia in anulare,doamna avocat Ciocan va contrazice doresc sa stiu mai pot sau nu sa fac recurs va multumesc frumos cu respect si stima
Buna ziua va rog sa ma lamureasca cineva ,doresc sa actionez in judecata fostul angajator sa-i cer daune morale deoarece m-a concediat abuziv de trei ori, trebuie sa platesc taxa de timbrul cand introduc cererea in istanta ? care este procedura ? se percepe o taxa judiciara de 10% din suma care o solicit ? care este legea si art.de lege daca sint scutit de taxa judiciara la procesele pe civil .multumesc mult cu respect si consideratie
Răspuns la discuția Cerere catre CEDO
Da mi s-a respins capatul de cerere privind reintegrarea pe vechiul post ,eu fac dovada ca in toate intampinarile si concluziile scrise catre istante fond,apel ,contestatie in anulare am cerut aplicarea ART. 80 alin 1,2 legea 53/2003 ,va multumesc cu respect
Buna seara ,detin 3 HJ definitive istantantele a anulat trei decizii de concediere emise de angajator toate abuzive,ilegale si nule ,istantele au anulat deciziile dar nu mi-a dat si vechiul loc de munca care exista eu am cerut in toate cererile aplicarea ART 80 alin 1,2 din legea 53/2003 ,am parcurs totii pasii legali in Romania doresc sa ma adresez la CEDO care sant pasii ?, ce trebuie sa fac ? este un motiv acest fapt? istantele nu au tinut cont de directive europene ,tratate la care tara noastra e parte va multumesc anticipat cu respect
Răspuns la discuția Cale de atac
Da HJ civila atacata cu contestatie in anulare este definitiva ,sa inteleg din ce spuneti d-voastra ca nu pot sa mai fac recurs la contestatia in anulare .va multumesc anticipat cu consideratie si respect
Răspuns la discuția Cale de atac
Va multumesc cu respect si consideratie
Răspuns la discuția Cale de atac
Va multumesc cu respect ,deci pot sa atac conf.NCPC ART.508 alin (4) aceasta noua contestatie se judeca tot la curtea de apel ? sau la ICCJ va multumesc