Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cale de atac
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cale de atac

Va rog sa ma ajute cineva : Mai exista alta cale de atac la contestatie in anulare pe civil? va multumesc mult cu respect
Conform art.508(4) NCPC"Hotararea data in contestatie in anulare este supusa acelorasi cai de atac ca si hotararea atacata."
Buna ziua,
Din pacate NU!
Cu tot respectul dnul coleg Gabriel Klein Kiritescu,vedeti art.508(4) NCPC, deci DA.
Va multumesc cu respect ,deci pot sa atac conf.NCPC ART.508 alin (4) aceasta noua contestatie se judeca tot la curtea de apel ? sau la ICCJ va multumesc
Conform art.505(1) NCPC"Contestatia in anulare se introduce la instanta a carei hotarare se ataca."