Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa de timbru daune morale
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa de timbru daune morale

Buna ziua va rog sa ma lamureasca cineva ,doresc sa actionez in judecata fostul angajator sa-i cer daune morale deoarece m-a concediat abuziv de trei ori, trebuie sa platesc taxa de timbrul cand introduc cererea in istanta ? care este procedura ? se percepe o taxa judiciara de 10% din suma care o solicit ? care este legea si art.de lege daca sint scutit de taxa judiciara la procesele pe civil .multumesc mult cu respect si consideratie
Daunele morale aduse onoarei, demnităţii sau reputaţiei unei persoane fizice vor fi taxate cu 100 lei
va multumesc cu respect si consideratie