avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate danyel1975

Activitate danyel1975

Răspuns la discuția Lipsire de libertate
Bun, itrebarea era de ce nu au asteptat iesirea mea de la toaleta si prezenta mea la perchezita facuta minorilor mai ales ca cel mic era speriat si plingea cand am intrat eu in acea camera ,probabil abuzat emotional(psihic) poate si fizic nu stiu deoarece copilul cind i- l intreb se apuca de plins.De asemenea puteam pleca din magazin crezind ca copiii se afla in masina,daca respectivul paznic nu ma oprea sau nu stia ca sunt cu cei doi . Apoi ce urma... sa sun la politie sa anunt disparitia lor .Cred ca sa facut un abuz in serviciu de catre paznici si lipsire de lirbertate chiar si pentru 10 minute, copii au fost luati impotriva vointei lor si in lipsa parintilor.puteau domnii sa astepte iesirea mea de la toaleta si apoi sa -si faca treaba.
In concluzie pot depune plingere impotriva lor?
Răspuns la discuția Lipsire de libertate
suspect de furt impreuna cu fratele sau de 14 ani
Buna ziua ,copilul meu in varsta de 11 ani a fost retinut de catre angajatii Kaufland pentru aproximativ 10 minute ,dupa care am fost anuntat si eu .Mentionez ca eu ma aflam la toaleta iar copilul pe holul de la intrare in magazin.Cand am intrat in acea camera copilul se afla pe un scaun si plangea Pot depune plangere deoarece a fost luat ipotriva vointei lui si lipsa prezentei mele ca si parinte?
Discuție Acuzatii aduse
Buna ziua sunt functionar public si am fost acuzat de catre un detinut ca a-s fi primit foloase necuvenite ex. cafe ,tigari, ciocolataetc.Ce se poate face?
Va multumesc.
Discuție Terasa bar
S-a inceput ridicarea unei platforme pe schelet de lemn fara fundatie linga gardul proprietatii. La intrebarile mele ,proprietarul care este chirias in acel spatiu mi-a zis ca o face pentru fumatori angajati si clienti .Terasa este la cca. 2,5 metri de gardul ce separa cele doua proprietati si care are o inaltime de 1 m ,iar spatiul respectiv are specific de casa de pariuri , aparate gen ,,pacanele''si bar . Ce se poate face deoarece pe acea latura este intrarea in curte si tot acolo se afla si un balansoar pentru copii ,doi la numar minori si ma gandesc ca nu-i pot tine in casa pentru niste clienti care vor iesi acolo sa bea si sa fumeze? Am uitat sa spun ca pina acum aveau doua mese cu umbrele puse in strada dar am inteles ca au primit reclamatii deoarece erau pe trotuarul pietonal. Din data de 16.06.2016 s-a dat in folosinta, am facut o petitie la primarie cu privire la autorizatia de constructie si cea de functionare in urma unor neintelegeri aparute cu clientii acelei terase .
Discuție Terasa gen bar
De ieri s-a inceput ridicarea unei platforme pe schelet de lemn fara fundatie linga gardul proprietatii. La intrebarile mele ,proprietarul care este chirias in acel spatiu mi-a zis ca o face pentru fumatori angajati si clienti .Terasa este la cca. 2,5 metri de gardul ce separa cele doua proprietati si care are o inaltime de 1 m iar spatiul respectiv are specific de casa de pariuri , aparate gen ,,pacanele''si bar . Ce se poate face deoarece pe acea latura este intrarea in curte si tot acolo se afla si un balansoar pentru copii ,doi la numar minori si ma gandesc ca nu-i pot tine in casa pentru niste clienti care vor iesi acolo sa bea? Am uitat sa spun ca pina acum aveau doua mese cu umbrele puse in strada dar am inteles ca au primit reclamatii deoarece erau pe trotuarul pietonal.
Sotul ma bate fara motiv chiar si in fata fetitei, mi a luat cheia de la usa si mi a zis sa dispar in doua zile , ce se pote face ?