avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Activitate julie_julie

Activitate julie_julie

Am primit un contract ca PFA pentru servicii IT in Olanda.
Intrebarea mea este daca sunt nevoita sa platesc taxe si in Olanda,?
In contract este stipulat, ca eu in calitate de contractor pecum si angajatul delegat are obligatia sa se inscrie la social security nr. in tara in care este prestat serviciul.
Imi este neclar de ce in contract se specifica peste tot '' supplier named staff'' avand in vedere ca este un contract de consultanta / freelancer. precum si obligativitatea de plata a taxelordc acestea tb platite in Olanda sau in Ro avand in vedere ca sunt PFA norma de venit Ro

Ma poate ajuta cineva cu consultanta pe acest contract?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!





Răspuns la discuția succesiune fiica-fiica vitrega
Va multumesc pentru raspunsuri!

Eu am inceput procesul de succesiune si m am declarat la notar unic mostenitor.
Oare ar tb sa il informez despre sora vitrega..problema este ca daca imi solicita ceva de la ea..eu nu mai am datele ei de contact..nu am ramas in legatura cu ea, nu a facut parte din familie..inca nu am adus martorii
Buna ziua,

Doresc sa incep succesiunea dupa mama mea care a murit in 2011 pentru apartamentul in care am locuit eu, mama si tatal meu.
Mentionez faptul ca acest apartament este bun dinainte de casatorie, tata nu a avut mutatie pe aceasta adresa. Tata a decedat in 20099inaintea mamei)
nu am facut succesiune dupa el deoarece nu a avut nici un bun.
Tatal meu a avut o fiica dintr-o casatorie anterioara, care nu a locuit cu noi
Doresc sa stiu daca la succesiunea dupa mama mea(pentru bunul ei achizitionat inainte de casatorie) sora mea vitrega(din partea tatalui) are vreun drept sau eu sunt singurul mostenitor in cauza.

Va multumesc:O