avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Activitate FELEA1979

Activitate FELEA1979

buna ziua- as dori o indrumare! mama mea a castigat un proces cu primaria din comuna(trebuie sa-i plateasca cheltuieli de judecata )suma de 500 lei, nu este o cifra mare dar este si cu executare, dar ei nu vor sai dea banii, spun ca nu au bani ca e bugetul mic. unde trebuie sa se adreseze sati obtina acesti bani!
Discuție cum sa fac
buna ziua-as dori sa ma informez.bunicul meu avea o mostenire de 10 ha de teren arabil,copii intrei ei nu au dezbatut mostenirea neavand titlul de propietate. tatal meu a decedat avand pamantul in custodie la plata impozitului. as dori sa stiu, am dreptul ca fiul lui sa pot trece direct prin primarie titlul de propietate? va multumesc mult si astept raspunsul dvs!
deci pot sami aduc copii in italia fara semnatura lui daca imi sunt incredinta-ti mie?
buna ziua-sunt mama de 2 copii, 10 respectiv 9 ani.am divortat in 2007cu hotarare judecatoreasca am optinut amandoi copii, si ca el obligat sa platesca pensie alimentara plata a 32% din salar. acesti bani nu iam obtinut, mia dat cat a vurut ,si nu lunar.Eu intre timp m-am recasatorit, pot sa dau copii jos de pe numele lui?Tin sa precizez, ca actualul sot, este roman, si casatoria a avut loc in romania.,copii sunt inca pe numele lui, si as dori sai aduc in italia, ptr motive de sanatate, cum ma indrumati sa obtin semnatura lui, ptr a veni cu copii in italia, in timp cat mai scurt. va multumesc si astept raspunsul dvs!
buna ziua-va rog din tot sufletul sa-mi raspundeti.Tatal meu a decedat in 11 ianuarie 2014, a cotizat timp de 27 de anii cu tot cu grupa. mama a ramas vaduva, este nascuta pe 23 martie 1961, as dori sa stiu care este varsta cand poate beneficia de pensia de urmas dupa tata, VA MULTUMESC ANTICIPAT SI ASTEPT RASPUNSUL DUMNEVOASTRA CAT MAI CURAND POSIBIL