Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... As dori sa stiu - modificare certificate nastere minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

As dori sa stiu - modificare certificate nastere minori

buna ziua-sunt mama de 2 copii, 10 respectiv 9 ani.am divortat in 2007cu hotarare judecatoreasca am optinut amandoi copii, si ca el obligat sa platesca pensie alimentara plata a 32% din salar. acesti bani nu iam obtinut, mia dat cat a vurut ,si nu lunar.Eu intre timp m-am recasatorit, pot sa dau copii jos de pe numele lui?Tin sa precizez, ca actualul sot, este roman, si casatoria a avut loc in romania.,copii sunt inca pe numele lui, si as dori sai aduc in italia, ptr motive de sanatate, cum ma indrumati sa obtin semnatura lui, ptr a veni cu copii in italia, in timp cat mai scurt. va multumesc si astept raspunsul dvs!
Nu va trebuie semnătura lui și nici nu ii puteți da jos după numele tatălui :)
deci pot sami aduc copii in italia fara semnatura lui daca imi sunt incredinta-ti mie?
Da.