avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 796 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... incredintarea copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

incredintarea copilului

am avut o relatie cu un italian in urma caruia sa nascut fetita mea acum in virsta de doi ani jumate fetita sa nascut in rominia pe cind avea cinci luni tatal a venit in rominia si mam reintors in italia cu el si fetita mentionez ca el nu a dorit niciodata nasterea acestui copil odata ajunsi acolo mia ascunso familiei lui timp de un an in final am fost eu cea care iam anuntat familia ei acceptind foarte usor fetita din acel moment miau cerut insistent recunoasterea fetitei de catre tatal acesteia la inceput mam opus vazind asta mau dus in tribunal avocatul meu sfatuinduma ca cel mai usor este sa accept numele in cel mai usor mod sai dau semnatura in primarie ca el este tatal ceea ce am si facut in acelasi timp ei comportinduse foarte urit cu mine mentionez cami plateam toate datoriile singura dintrun servici de doar trei luni pe an acum am revenit in rominia si intentionez sa ramin aici dar ei fac presiuni asupra mea sint in proces cu el acolo inca nu a iesit noul certificat de nastere si in acelasi timp avocatul de acolo meu de acolo mia spus ca tribunalul de minori de acolo nu e de competenta lor sa stabileasca pensia alimentara pot sa patesc ceva daca refuz sa ma reintorc acolo va rog frumos ajutatima sint disperata ca as putea sami pierd fetita eu avind casa mea aici si un tata paralizat la pat care are nevoie de asistenta multumesc
Deschide un proces in Romania pentru incredintare copil si pensie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt din magazin Lorinico Lorinico Buna ziua am o intrebare am substras bunuri de 50 de lei dintrun supermarket am trecut de casele de marcat dupa care ma oprit paza si au recuperat prejudiciul ... (vezi toată discuția)
Ceritificat de nastere romanesc mirelaanca mirelaanca va rog frumos sa ma ajutati intr-o problema care nu reusim so intelegem: am un baietel de 11 luni si am mers sai fac certificatul romanesc la ambasada in ... (vezi toată discuția)
Recuperare datorie marianacostantino marianacostantino In august 2014 am dat cu imprumut 5000 ron unui prieten de familie bani pe care eu iam luat de la o familie sub forma de imprumut.acestia mau pus sa fac o ... (vezi toată discuția)