avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1935 soluții astăzi
Forum Activitate Trandafir12

Activitate Trandafir12

Discuție Succesiune
Vreu sa aflu daca o sucesiune facuta de sorá mea si mama care traia in 2012 dupa tatal meu luindumi dreptul la mostenire avind martori mincinosi pot sa le fac plingere penala
Discuție pensie
Lucrez la o societate Am61 ani îndeplinesc toate conditiile de a iesi la pensie anticipată dar nu pot lua concediul de odihna tot si cele doua salari ce se acorda
Discuție Pensii
Am depus la casa de Pensi jud.Timiș o contestare la decizia nr/R71233 03.02.2016 privind,respingerea pensiei anticipata pentru ca nu mi -sa cerut si ce scoala profesionala am absolvit la depunerea dosarului. Care se stia de deciziaÎCCJ.prinDecizianr18,dosar7/2015 din 5 octonbrie 2015 TRECUTA ÎN MONITORUL OFICIAL 28 10 2015.Contestarea am depuso în data de14.03.2016 avănd nr19159 când pot sa ma interesez de decizie.VA mulțumesc
Daca pot esi la pensie anticipat partial având scoala profesionala la grupul scolar Electromotor Timisoara ,ucenicie la locul ce munca cu forma de pregatire teoretica comast curs de zi-3 luni pe an Timișoara ,MESERIA FREOR MRABOTOR, MORTEZOR cu durata 3 ani perioada1970/1973.Septenbrie.Deciia nr18 dosarnr 7/2015),5 .10 2015 .ÎCCJ AVOCAT POPRULUI a hotararat ca ucenicia SA fie trecuta ca stagiu de cotizare si vechime munca...dar cum se aplica inainte de limita de varsta65 ani sa-u la limita..?
Trandafir12 a scris:

Buna ziua,am fost la SC.CO.ELBA .SA unde am lucrat si am facut ucenicia la locul demunca 1970/1973 in arhiva anilor mentionati spun ca nu gasesc nici un document sa ateste ucenicia si plata bursei care a crescut în fiecare an.CUI trebue sa ma adresez/?înseamna ca cei 3 ani neau dat bani din buzunar la cei 25 elevinu din caseria Fabrici


Buna ziua,am fost la SC.CO.ELBA .SA unde am lucrat si am facut ucenicia la locul demunca 1970/1973 in arhiva anilor mentionati spun ca nu gasesc nici un document sa ateste ucenicia si plata bursei care a crescut în fiecare an.CUI trebue sa ma adresez/?înseamna ca cei 3 ani neau dat bani din buzunar la cei 25 elevinu din caseria Fabrici
Dupa ce sa hotarît ca sc .profesionala să fie trecuta la vechime în munca .CASELE DE PENSI NU SUNT LA ZI CU CE SE HOTARESTE la ÎNALTA CURTE de CASAȚIE si JUSTITIE Eu am fact sc,pro. la locul de munca ,ucenic,în perioada1970/1973 ma încadrez in aceasta HOTARÎRE
Am 41 ani si 9 luni de munca si sar baga si scoala profesionala 3ani care sa afisat în monitorul oficial în data de28.10.2015