avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters380478

Activitate ContSters380478

Buna ziua .Stiti un avocat pentru a intemeia o contestatie la executare silita ( debit in 2005) in zona Timisoara si care este onorariul ? Multumesc.O zi buna.
Multumesc pentru raspuns. Eu sunt din Timisoara, Trebuie sa apelez la un avocat sa intemeieze aceasta cerere caci pana acum nu am avut interactiuni cu nici un Tribunal. Inca o data multumesc.
Buna ziua. Am primit o somatie cu antetul Biroul Executorilor Judecatoresti Asociati (......) pentru poprire pe salariu si conturi in banci, anexat si o Incheiere Civila de la Judecatorie la care eu nu nu am fost citat. In Somatie scrie ca figurez cu un debit de 2 287 lei plus cheltuieli de executare silita 1 184 lei. Debitul figureaza la un contract de credit din 29.04.2005 la o banca care nu cred ca mai exista de multi ani.Eu la aceea data de 29.04.2005 am achizitionat un telefon mobil in rate lunare (doar cu buletinul cum a fost atunci) si mi sa inmanat si un card care nu l-am folosit niciodata.Ratele le am platit si nu am avut probleme pana in ziua de azi.Anul trecut m-am imbolnavit de cancer urmand chimioterapia si radioterapia fiind in concediu medical continuu de atunci .Salariul meu e doar plata pe concediul medical care se termina acum in luna iunie.Va rog sa-mi spune-ti ce cale legala sa urmez in timpul care mia ramas de viata si daca aceasta nu sa prescris din 2005 si pana azi.Va multumesc .
Răspuns la discuția Concediu de odihna ??
Va multumesc mult pentru toate informaiile expuse . Cu stima.
Buna ziua.Am 56 ani.Sunt angajat la o firma din 15.10.2014. In februarie 2015 am fost depistat cu o boala incurabila (c).Am fost operat si am urmat tratamentele acestei boli (chimio si radio) , fiind in concediu medical ( 365 zile) pana in prezent .Ma aflu in incapacitate temporara de munca , nefiind recuperabil in totalitate si nu am avut nici o zi concediul de odihna, intrebarea mea este daca legal mai pot beneficia de Concediu de Odihna aferent 15.10.2014 -- prezent ?. Multumesc mult.