avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Activitate kitana172002

Activitate kitana172002

Va rog sa imi spuneti daca o primarie care este preemptor de rang 3- vecin al unui teren supus vanzarii situat in extravilan in baza legii 17/2014 privind vanzarea terenurilor situate in extravilan cu modif si complet ulterioare, poate depune comunicare de acceptare a ofertei de vanzare si cum poate din pct de vedere legal sa faca achizitia?
Buna ziua! Va rog sa imi spuneti de cate ori se poate prelungi un contract de arenda prin act aditional? De ex: a depus contract de arenda in anul 2017 pentru un an , adica pana in 2018, in 2018 a venit cu act aditional pt prelungire inca un an , pana in 2019 iar in 2019 a venit iar cu prelungire pt un an prin act aditional pana in 2020....
Discuție promovare
Buna seara! As dori sa stiu daca pot intrerupe concediul de crestere copil pt care am optat sa stau pana face 2 ani pt a putea sa promovez in treapta si pe urma sa intru inapoi in crestere copil. Am deja 3 evaluari consecutive. As dori sa stiu care este procedura exacta pe care trebuie sa o urmez in cazul in care este posibila aceasta procedura.