avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1506 soluții astăzi
Forum Activitate Amy77

Activitate Amy77

Buna seara
Doresc sa aflu daca arestul la domiciliu in uk se va scadea din pedeapsa.Sint monitorizata cu bratara la picior, nu am voie sa parasesc casa intre 23-5 dimineata, dar in cursul zilei mi-au dat voie sa merg la lucru si sa duc copii la scoala si la activities. Cit se scade , doar acele ore cit am fost obligata sa stau in casa sau toata ziua si noaptea cit am fost plasata in arest la domiciliu monitorizata
Multumesc
Buna seara
As dori o informatie sau daca cineva e in situatie similara, sa imi dea un raspuns.Perioada cu bratara la picior ( monitorizata) si intre anumite ore cu interdicitie de a parasi casa in care locuieste se scade din pedeapsa primita in Romania de condamnare la inchisoare?
Multumesc
Discuție Mandat european
Buna seara ,
Sint retinuta in UK , in urma unui mandat european de arestare , cu bratara la picior si sa nu parasesc domiciliul intre 11 pm and 5 am.Si de asemenea, sa nu parasesc UK. In cazul in care se adopta legea gratierii , as putea beneficia de ea?Si daca doresc sa ma reintorc acum in ro , sint inca in proces cu ei , buletinul meu retinut e politie nu se mai stie unde e ,ei spun ca l-au trimis la ambasada Romaniei, ambasada spune ca nu e la ei , si tot asa.Sint in stand by.
Multumesc
Buna seara ,
Este cineva care a reusit prin proces in UK , sa refuze extradarea in Ro , pentru o condamnare din 2008?
Multumesc
Buna seara ,
O intrebare.Sint in aceiasi situatie cua dumneavoastra.Cum de 7 luni de zile inca nu v-au extradat?ati refuzat extradarea ? sinteti inca in proces?
Multumesc