avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1480 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Scaderea din pedeapsa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Scaderea din pedeapsa

Buna seara
As dori o informatie sau daca cineva e in situatie similara, sa imi dea un raspuns.Perioada cu bratara la picior ( monitorizata) si intre anumite ore cu interdicitie de a parasi casa in care locuieste se scade din pedeapsa primita in Romania de condamnare la inchisoare?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Analpa , utilizator 18:52, 8 Noiembrie 2017
Pare sa fie arest la domiciliu.
În prezent arestul la domiciliu se deduce din pedeapsa.
Depinde însă și durata.
Mergeți cu actele traduse la un avocat roman pentru a se analiza situația juridica și norma de drept aplicabila.
Am auzit ca nu tot timpul. Te rog sa mai scrii cand ai un raspuns . Sunt intr o situatie similara. Multumesc
CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Pare sa fie arest la domiciliu.
În prezent arestul la domiciliu se deduce din pedeapsa.
Depinde însă și durata.
Mergeți cu actele traduse la un avocat roman pentru a se analiza situația juridica și norma de drept aplicabila.

Puteti fi mai explocit va rog domnu avocat?? Ce vreti sa spuneti depinde si durata. Se scade doar o anumita durata exista o limita sau cum este mai exact? Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 8 Noiembrie 2017
Analpa, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara ! am și eu o întrebare...soțul meu a fost condamnat ... RatZ3038 RatZ3038 Bună seara ! Am și eu o întrebare...Soțul Meu a fost condamnat la 8 luni de închisoare în România! Noi aflându-ne acum în uk ! Am făcut toate ... (vezi toată discuția)
Arest la domiciliu Amy77 Amy77 Buna seara Doresc sa aflu daca arestul la domiciliu in uk se va scadea din pedeapsa.Sint monitorizata cu bratara la picior, nu am voie sa parasesc casa intre ... (vezi toată discuția)
Prescriptia executarii pedepsei maroco maroco exista o condamnare de 5 ani si condamnatul nui de gasit.cand se prescrie condamnarea. (vezi toată discuția)