avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1341 soluții astăzi
Forum Activitate r_codrescu

Activitate r_codrescu

Nu imi aduc aminte daca avea avariile in functiune. Am avut un renault kangoo in fata care a depasit-o in ultimul moment deci posibil ca acesta sa nu isi fi dat seama ca stationa. Kangoo este putin mai inalt si eu nu aveam vizibilitate. Inregistrare nu am deoarece are niste caderi in functionare camera de bord. Cred ca sunt cateva camere ale primariei pe sos. Petricani.
Ieri in jurul orei 14.00 eu si alti soferi ne-am confruntat cu un VW polo negru stationat pe prima banda pe sos. Petricani aproape de intersectia cu Dimitrie Pompeiu. Este o sosea pe care se circula cu viteza iar daca nu exista vizibilitate impactul cu o masina stationata poate fi fatal. Am camera de bord dar da niste rateuri si nu mi-a inregistrat acest moment. Cum poate fi reperata soferita? Era o femeie la volan care probabil stationa sa vorbeasca la telefon deci nu cred ca avea vreo avarie.
Răspuns la discuția Teava evacuare wc sparta
Ceea ce era spart era o piesa T care face legatura intre evacuarea wc si o coloana orizontala aflata in apt. de jos si care se evacueaza in coloana principala verticala. In alte apt. acest burduf de la wc si cot de evacuare merge direct in coloana verticala principala.
Răspuns la discuția Teava evacuare wc sparta
Presupun ca o poza ar mai lamuri lucrurile dar nu se poate atasa aici.

Editat de admin: Nu e permis sa precizati numele persoanelor cu care aveti probleme juridice sau de alta natura si nici sa comentati public deciziile moderatorilor.
Cititi Regulamentul forumului:
www.avocatnet.ro/content/tag...
Răspuns la discuția Teava evacuare wc sparta
Atat instalatorul cat si administratorul au sustinut ca acea coloana T care aduna apa de la wc,baie si chiuveta nu este parte comuna si au insistat ca eu trebuie sa platesc reparatia. Am platit 200 ron materiale si 600 ron manopera urmand ca instalatorul (om de la Romstal) sa imi elibereze factura mai tarziu si sa mi-o lase la chiriasa.

(EDITAT-restul mesajului nu are legatura cu avaria).
Răspuns la discuția Teava evacuare wc sparta
Cotul/Teul respectiv din fonta,neschimbat din 1960 de cand s-a facut blocul,este accesibil numai din apt. de jos deci doar acolo se va interveni. Se afla sub podeaua din apt. meu.
Teava de evacuare de la wc din apt. meu este sparta si curge la apt. de jos. La mine in baie este uscat iar teava este vizibila in apt. de jos. Cine trebuie sa plateasca reparatia,eu sau vecinii de jos?
Fostul prieten,un olandez,a avut niste bani aici intr-o banca pe numele meu pentru a beneficia de dobanzile mai mari din Romania. Din cauza acestor bani am aparut la Anaf cu venituri din dobanzi iar aceasta a produs niste consecinte nedorite,nu am putut sa inchei o asigurare medicala cu CASMB in 2013 imediat cum m-am intors in tara iar acum furnizeaza o baza legala de calcul eronata pentru fisc si casmb.

Ce trebuie sa fac pentru a rectifica si a sterge din bazele de date ale anaf aceste venituri?
Răspuns la discuția Proprietate in indiviziune
Exista si alte proprietati mostenite integral,care nu se afla in indiviziune. Pe baza a ceea ce sustineti dvs.,poate patrunde pe aceste proprietati?

Exista posibilitatea ca ar fi incercat sa influenteze personalul medical si sa obtina cheile de la case cat eram in spital. Poate sa faca asta?
Răspuns la discuția Proprietate in indiviziune
Pai de ce instanta? Certificatul de mostenitor nu are titlu executoriu?

Ei au mobila in toate camerele,nu ma deranjeaza,pot sa o lase acolo. Eu doar am nevoie de chei pentru ca nu ma lasa sa intru in casa si ma ameninta cu politia,balamucul,ma santajeaza,vor bani,etc etc Suna peste tot,la vecini,prieteni,doctori,presa deci nu pot sa descriu....