avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Activitate raulcalin

Activitate raulcalin

multumesc foarte frumos,mai ajutat si mai lamurit foarte bine,tot respectul;)
multumesc foarte frumos pentru raspunsuri.iti zic sincer ca maine merg din nou la politie sa mai intreb de permis ca am nevoie de el si in plus am stat deja 3 luni fara si nu prea mai am rabdare tinand cont ca am lucrat doar ca sofer si imi e foarte important permisul,am mers luni la politie cu decizia ce mia venit vineri saptamana trecuta si luni am completat o hartie micuta un fel de formular cu datele mele si cum ca adaug decizia,am mers am facut o copie dupa decizie si le-am adaugat si decizia,domnul politist care era acolo mi-a zis ca o sa citeasca decizia si o sa mi se raspunda,dar eu povestind cu el i-am explicat ca ce am patit si cum si ce rezultat final e pe decizie.l-am intrebat inspre final ca o sa mi se d-ea inapoi? el mi-a raspuns ca da,eu fiind nedumerit i-am zis ca m-il da joi cand merg inapoi? el raspunzandumi ferm ca da!! joi cand am mers era alt politist si iam zis ca am mers dupa permis el cerandumi dovada,i-am explicat ca nu mi s-a dat dovada el spunandumi ca imposibil asa ceva iam zis ca nu mi ia dat ca la mine o fost vorba de infractiune si am castigat in favoarea mea.i-am dat buletinul sa se uite pe calculator si cand sa uitat o zis ca nu ma gaseste si dupa mio zis ba,stai ca team gasit raspunzandumi cu un raspuns final ca o sa mil dea inapoi in 15 mai si ca o sa pot merge cu masina. nu mau prea lamurit unul zicand asa altul altfel...:(((
as mai avea o intrebare,multumesc pentru raspunsul anterior. un prieten de-al meu a fost prins de radar cu 107 km /h si i sa retinut permisul pe 90 de zile.nu a semnat procesul verbal deoarece a oprit masina din fata lui si pe el simultan.masina din fata lui avea 87 km/h iar el 107 km/h el nu stie daca radarul a inregistrat corect viteza lui. masina de politie era oprita sub liniile de inalta tensiune. ce poate sa faca in continuare ????
as mai avea o intrebare,multumesc pentru raspunsul anterior. un prieten de-al meu a fost prins de radar cu 107 km /h si i sa retinut permisul pe 90 de zile.nu a semnat procesul verbal deoarece a oprit masina din fata lui si pe el simultan.masina din fata lui avea 87 km/h iar el 107 km/h el nu stie daca radarul a inregistrat corect viteza lui. masina de politie era oprita sub liniile de inalta tensiune. ce poate sa faca in continuare ????
buna ziua,am o nelamurire si as vrea foarte mult sa ma ajutati cumva ca is foarte incurcat si nedumerit. mi s-a luat permisul de conducere in 16 ianuarie pentru numere rosii expirate,dupa aceea am urmat procedurile bine inteles,mi-am bagat avocat,am mers la declaratii,etc..si mi-o venit decizia finala acasa cum ca sa renuntat la urmarirea penala si i ok pentru mine,dar din moment ce sa renuntat la urmarirea penala nu ar trebui sa fiu introdus iar in drepturile de circulatie????? va rog frumos sa imi raspundeti sa ma ajutati
mati putea ajuta si pe mine cu niste raspunsuri? mutumesc.
buna ziua,am o nelamurire si as vrea foarte mult sa ma ajutati cumva ca is foarte incurcat si nedumerit. mi s-a luat permisul de conducere in 16 ianuarie pentru numere rosii expirate,dupa aceea am urmat procedurile bine inteles,mi-am bagat avocat,am mers la declaratii,etc..si mi-o venit decizia finala acasa cum ca sa renuntat la urmarirea penala si i ok pentru mine,dar din moment ce sa renuntat la urmarirea penala nu ar trebui sa fiu introdus iar in drepturile de circulatie????? va rog frumos sa imi raspundeti sa ma ajutati